Gospodarka odpadami: co nas czeka w 2021 roku?
Gospodarka odpadami odzwierciedla trendy gospodarcze w całym kraju. Oto najważniejsze trendy dotyczące odpadów i recyklingu, które mogą ukształtować branżę w 2021 roku.
Utylizacja związana z budową
Oczekuje się, że branża budowlana wzrośnie o 4,8% w 2021 r.. Liczbę tę potwierdzają rekordowo wysokie statystyki wydatków w listopadzie 2020 r. Budownictwo mieszkaniowe powinno rosnąć w umiarkowanym tempie, napędzanym niskimi stopami procentowymi, tworzeniem nowych miejsc pracy i niskimi wskaźnikami obsługi długu. Oczekuj, że ten trend gospodarczy przejdzie do usług utylizacji.
Wzrost aktywności związanej z budownictwem w naturalny sposób prowadzi do konieczności zagospodarowania odpadów na miejscu. Oprócz wyrzucania materiału, budowa prowadzi do zanieczyszczonych gleb i szlamów, które muszą być oczyszczone, aby spełnić normy ochrony środowiska. Ponadto zwiększona budowa prowadzi do większej liczby poszukiwanych odpadów kopalnianych, w tym gleby, wód gruntowych i osadów.
Dla firm budowlanych usuwanie odpadów budowlanych jest kluczowym wydatkiem, jeśli chodzi o wynik finansowy. Dowiedz się, jak wydajny wywóz gruzu Warszawa zmniejszy koszty procesu likwidacji konstrukcji.
Inwestycje infrastrukturalne
Oczekuj, że infrastruktura wpłynie na trendy w zakresie odpadów i recyklingu w 2021 r. Zwiększona działalność gospodarcza jest związana ze zwiększonym wytwarzaniem odpadów. Nowy krajowy plan podatkowy wzywa do wykorzystania budżetu na dofinansowanie infrastruktury. Pojawi się więc skupienie na ulepszeniach infrastruktury autostrad, mostów, linii kolejowych i systemów kanalizacyjnych – to może przyspieszyć wzrost zapotrzebowania na odpady. Podobnie jak w budownictwie, gwałtowny wzrost wsparcia infrastruktury oznacza zwiększoną potrzebę usuwania odpadów, dlatego warto mieć do dyspozycji kontrahenta, który wspiera przemysł budowlany i infrastrukturalny, oferując szereg usług utylizacji.
Fuzje, przejęcia i ekspansje w celu poprawy wydajności Działalność związana z gospodarką odpadami na środkowym, szczególnie w centrum Polski, była świadkiem wielu fuzji, przejęć i ekspansji w ciągu ostatniego roku. Wiele z tych fuzji daje mniejszym firmom możliwość wywarcia większego wpływu na branżę. Tymczasem rozbudowa umożliwiła firmom związanym z tą branżą mocną poprawę efektywności operacyjnej. Rozszerzona działalność w nowym budynku do transportu odpadów w kontenerach zapewni pracownikom bezpieczniejsze środowisko pracy, przenosząc odpady w kontenerach do wewnątrz z dala od czynników atmosferycznych. Takie nowoczesne podejście do tematu umożliwia również wyższe dzienne limity ilości przyjmowanych odpadów.
Zrównoważony rozwój nie jest już modnym hasłem – to oczywistość. Ponieważ coraz więcej komercyjnych budowniczych dąży do osiągnięcia zerowego statusu składowania i przekierowywania składowanych odpadów, nie wystarczy już po prostu ponownie wykorzystać lub odpowiedzialnie wyrzucić materiały. Spodziewaj się bardziej ekologicznych wyborów budowlanych wśród najważniejszych trendów dotyczących odpadów i recyklingu w 2021 roku.
Artykuł powstał we współpracy z: https://gruzking.pl