Handel hurtowy a palety – jaki to ma związek?

usa-palletHurtownie zajmują się sprzedażą, przechowywaniem i dystrybucją produktów w dużych ilościach, sprowadzanych bezpośrednio od producenta. Hurtownicy ułatwiają sprzedawcom uzyskać produkty, których potrzebują, poprzez zapewnienie niskich cen hurtowych, podczas gdy w tym samym czasie sam producent czy nawet bardzo dużym producentem nie musi się parać tematem bezpośrednich zakupów. Zwykle sprzedawane produkty są przechowywane w dużych magazynach.

Dlaczego to się opłaca?

Kupując produkty w bardzo dużych ilościach bezpośrednio od producentów lub dostawców do odsprzedaży hurtowej dobry interes, wielkie oszczędności, jak i wygoda. Hurtownicy zazwyczaj przechowujemy swoje produkty w dużych magazynach i sprzedają je na żądanie dla detalistów w mniejszych ilościach, używanie do magazynowania palet generuje w tym kontekście sporo oszczędności.

Niektórzy dystrybutorzy sprzedają hurtem swoje produkty za pomocą liczenie ich w jednostce palet, skrzyń lub kartonów. Setki lub nawet tysiące palet towaru są sprowadzane od producenta, a następnie sprzedawane jako produkt w odpowiedzi na zamówienie detalisty. Takie podejście oszczędza konieczności wykonywania zadań, takich jak sortowanie, pakowanie. Obniżone są też koszty manipulacyjne, bo palety nie muszą być segregowane. To do innych hurtowników należy zadanie sortowania produktów, które kupują od producentów i sprzedają je w mniejszych ilościach niż w przypadku palety, mogą je nawet mieszać i oferować skupującym różne zestawy. Ten rodzaj dystrybucji jest powszechnie określany jako przełamanie hurtu i daje detalistom większą elastyczność w stosunku do produktów, które kupują w takiej hurtowej ilości. Ważne jest, aby znaleźć hurtownika, który sprzedaje produkty w ilościach, których szukasz, dzięki czemu można pozyskać dokładnie tyle palet, ile jest potrzebnych.

Czym jeszcze zajmuje się hurtownia?

Hurtownicy mają jednak więcej do zrobienia niż po prostu kupić towary od producentów i sprzedawać je detalistom. Muszą oni również tworzyć zapasy powszechnie sprzedawanych towarów, dzięki czemu sprzedawcy nie muszą mieć dużych magazynów przeznaczonych do przechowywania dodatkowych towarów. To hurtownie muszą sikę zaopatrzyć w palety i mieć to wszystko przygotowane i uporządkowane.

Wielu dystrybutorów hurtowych również dostarcza detalistom ofertę linii kredytowych oraz dba o dostarczenie informacji zarówno w stronę detalistów jak i producentów o aktualnych warunkach rynkowych. Dystrybutorzy często biorą na siebie koszty związane z ewentualnymi uszkodzeniami.

Detaliści nie są jedynymi, którzy wchodzą z hurtowniami w dobre partnerstwa biznesowe. Hurtownie będą ciężko pracować, aby znaleźć dochodowych klientów i utrzymać pozytywne relacje z nimi. Hurtownie dbają także o jakość przechowywania zapasów na magazynie, będą również dążyć do utrzymania dostatecznego poziomu zapasów w celu spełnienia potrzeb detalistów, jak i podejmują się poszukiwania nowych produktów do zaoferowania detalistom.

Teraz chyba już każdy rozumie jaka jest zależność między pracą hurtowni a zastosowaniem palet.

Więcej szczegółów o produkcji palet zdobędą Państwo na stronie www.kalpol.com.pl