Handel towarami z Niemiec – czy warto zainwestować w taki biznes?

Chemia z Niemiec — czy opłaca się handlować niemiecką chemią

Wielu z nas narzeka na swoją pracę. Przytłoczeni zbyt dużą ilością obowiązków nieadekwatnych do otrzymywanej pensji, często zastanawiamy się nad przebranżowieniem i rozkręceniem swojego biznesu. Pomysłów na własną firmę z pewnością nie brakuje. Można przykładowo zająć się sprowadzaniem towarów z Niemiec i sprzedażą na terenie naszego kraju. Zanim jednak się na to zdecydujemy, powinniśmy sprawdzić, czy to faktycznie zapewni nam zyski. Czy jest w ogóle sens inwestować w taki biznes? Sprawdzamy!

Co warto importować z Niemiec?

Które towary z Niemiec pozwolą nam zarabiać? Co obecnie opłaca się sprowadzać od naszego zachodniego sąsiada? Na te pytania szukają odpowiedzi wszyscy, którzy myślą o rozkręceniu własnego biznesu. Wbrew pozorom, możliwości mamy całkiem sporo. Jednym z rodzajów produktów niemieckich, które cieszą się w Polsce największą popularnością, są środki chemii gospodarczej. Polacy bardzo lubią niemieckie produkty, w tym chemię. Jak wynika z badań PMR Consulting & Research, ponad 20% Polaków kupuje chemię zagraniczną sporadycznie lub regularnie. Okazuje się, że czynią to nie tylko osoby starsze, jak mogłoby się wydawać. Intuicja podpowiada nam, że głównie starsze osoby kupują zagraniczne produkty. Powodem ma być pamiętanie przez nich dużych różnic, jakie istniały kilkanaście lat temu między produktami rodzimymi oraz tymi, które pochodziły od naszego zachodniego sąsiada.

Chemia gospodarcza

W związku z dużym popytem na chemię niemiecką, sprowadzanie jej i handel w Polsce może okazać się świetnym pomysłem na biznes. Co więcej, okazuje się, że obecnie jest to prostsze niż kiedykolwiek wcześniej! Kiedyś osoby chcące sprzedawać produkty chemii niemieckiej musiały jeździć do naszego zachodniego sąsiada, tam kupować produkty, którymi były zainteresowane i dopiero później sprzedawać je w swoich sklepach. Obecnie jest to dużo prostsze. Liczne hurtownie chemiczne oferują bogaty asortyment środków pochodzących z zagranicy, dzięki czemu możliwe jest wyposażenie Twojego sklepu w wysokiej jakości asortyment. Dodatkowo hurtownicy oraz importerzy dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy oferują w Polsce te produkty, które faktycznie za granicą zdobyły uznanie konsumentów i cieszą się potwierdzoną skutecznością.

Kosmetyki

Tuż obok chemii, ogromnym zainteresowaniem cieszą się niemieckie kosmetyki. Są one nie tylko tańsze niż w Polsce, ale też o wiele lepszej jakości. Dzięki temu kosmetyki również stanowią produkt, który warto importować z Niemiec, a następnie sprzedawać w swoim sklepie. Inne niemieckie produkty, które również cieszą się powodzeniem w Polsce, w związku z czym warto je importować, to także słodycze. Bardzo często zdarza się, że za granicą możemy dostać produkty spożywcze, których nie ma w Polsce. Słodycze z Zachodu są jednym z produktów, które Polacy przywożą do swojego kraju najczęściej. Wśród niektórych panuje przekonanie, że niemieckie słodycze są smaczniejsze, a także wykonane z wyższej jakości składników. Czy faktycznie tak jest — trudno zweryfikować, natomiast nie sposób zaprzeczyć, że produkty te cieszą się dużym uznaniem.

Import z Niemiec innych produktów

Podobnie jak ze słodyczami i chemią gospodarczą, wygląda sprawa z wyrobami dla dzieci. Są one wysokiej jakości i odbiegają od chińszczyzny, z którą kontakt może być nie do końca bezpieczny dla naszych dzieci. Nie zapominajmy również o niemieckich samochodach, na które w Polsce jest ogromny popyt. Powszechne jest przekonanie na temat wysokiej jakości i solidności niemieckich produktów, głównie właśnie samochodów. Za najważniejsze powody dużego zainteresowania niemieckimi samochodami podaje się lepszej jakości drogi. To z kolei sprawia, że auta pochodzące z Niemiec są w lepszej kondycji, niż te dostępne na rodzimym rynku. Poza tym niemieckie samochody uchodzą za pojazdy wysokiej jakości. Pochodzą przecież z kraju czołowych producentów aut, więc kupując jedno z nich można mieć pewność, że dokonało się odpowiedniego wyboru.

Chemia z Niemiec hurtownia b2b.europedg.pl

Sklep z chemią niemiecką — czy się opłaca? 

Czy zatem sklep z chemią niemiecką będzie dobrym i opłacalnym wyborem, by prowadzić własny biznes? Odpowiedź brzmi — to zależy. Niezwykle ważne, by zadbać o wysokiej jakości asortyment, który przyciągnie klientów do Twojego sklepu. By dowiedzieć się, co importować z Niemiec, możesz śledzić również różnego rodzaju specjalistyczne i tematyczne grupy, w których użytkownicy dzielą się swoim doświadczeniem. Jest to z pewnością źródło wiedzy, które warto docenić. Jeśli chcesz założyć sklep z chemią zagraniczną, masz pewien wybór dotyczący sposobu jego prowadzenia. Możesz wybrać opcję sklepu stacjonarnego, wtedy niezwykle ważne staje się zadbanie o odpowiednią jego lokalizację. Innym wariantem jest natomiast sklep internetowy.

Niezależnie od tego, którą możliwość wybierzesz, niemiecka chemia gospodarcza oraz kosmetyki stanowią jeden z bardziej popularnych produktów z zagranicy. Przez to są to rzeczy z Niemiec, którymi handel najprawdopodobniej okaże się opłacalny i warty uwagi. Sklep z chemią niemiecką będzie się również opłacał, jeśli zadbasz o jego odpowiednią reklamę. W przypadku sklepu stacjonarnego dobrym rozwiązaniem może okazać się reklama tradycyjna oraz internetowa. Mimo że mówi się o wypieraniu reklamy tradycyjnej przez internetową, ta pierwsza w dalszym ciągu w wielu przypadkach zapewnia sporo klientów. Jeśli natomiast zamierzasz prowadzić swój biznes z chemią z Niemiec w formie sklepu internetowego, reklama tradycyjna raczej nie jest najlepszą możliwością pokazania swojej oferty. W takim przypadku dużo lepiej jest postawić na reklamę internetową, ponieważ zakładamy, że to właśnie w Internecie nasi potencjalni klienci poszukują towarów, które mamy w swojej ofercie.

Koszty prowadzenia sklepu z chemią niemiecką

Aby rozpocząć działalność sklepu stacjonarnego, musisz wziąć pod uwagę koszty takie, jak wynajem odpowiedniego miejsca, zapewnienie asortymentu, a także zatrudnienie pracowników. Aby prowadzić tego typu biznes, nie potrzebujesz lokalu o dużej powierzchni. Wystarczający będzie taki o powierzchni 30 czy 40 metrów kwadratowych. Niepotrzebne jest również stawianie na niezwykle bogaty wystrój. Niezbędne są jedynie odpowiednie regały, na których zaprezentujesz produkty, które masz w swojej ofercie. Koniecznością w przypadku stacjonarnego sklepu z chemią niemiecką są również kasa fiskalna oraz lada. Taki zakup to koszt około 20 tysięcy złotych. Musisz jednak liczyć się z tym, że kupno produktów, które będziesz sprzedawać to jednak nieco większy koszt. Aby zaopatrzyć się w produkty wysokiej jakości, o dość dużym zróżnicowaniu, należy wydać około 50 tysięcy złotych. Wydanie większej kwoty wiąże się z zapewnieniem bogatszego asortymentu. Zagrożeniem jest jednak to, że możesz wydać pieniądze na rzeczy, na które nie znajdziesz klientów.

Handel towarami z Niemiec szansą na dochodowy biznes

Handel towarami z Niemiec to bardzo dobry pomysł na biznes. Jest nim jednak tylko wtedy, gdy w pobliżu nas nie ma żadnej konkurencji lub nie będzie ona dla nas zagrożeniem. Żyjemy w czasach, w których każdy stara się wykorzystać możliwość rozkręcenia własnego biznesu. Zanim zdecydujemy się rozpocząć własną działalność, powinniśmy zrobić dokładne rozeznanie dotyczące naszej konkurencji oraz jej działań. Wspomnieliśmy o dwóch możliwościach prowadzenia sklepu z chemią niemiecką. Na pewno można prowadzić biznes również dwukierunkowo – stacjonarnie i online. Działalność stacjonarna zapewni zbyt na rynku lokalnym, a prowadzenie sklepu online pozwala działać na całą Polskę.

Pamiętaj jednak, że prowadzenie własnego biznesu to niezwykle wymagające zajęcie. Nie ogranicza się ono do czasu pracy między 8 a 16. Niezależnie od tego, na jaką formę handlu towarami z Niemiec zdecydujesz się, życzymy Ci powodzenia!