Idealne łóżko hotelowe? Nie tylko wygodne

Najczęściej goście oczekują od łóżek hotelowych wyjątkowego komfortu. Każdy hotelarz powinien jednak pamiętać o tym, że komfort nie powinien być w tym przypadku jedynym czynnikiem decydującym o wyborze odpowiedniego umeblowania do pokoju hotelowego.

Każde łóżko hotelowe powinno być komfortowe, aby spędzona w hotelu, pensjonacie czy hostelu noc była okazją do pełnej regeneracji. O komforcie łóżka decyduje jego materac, dlatego też dzisiaj coraz więcej obiektów noclegowych w Polsce decyduje się na podążanie amerykańską ścieżką i kupowanie łóżek kontynentalnych. Kontynentalne łóżka hotelowe są wyposażane przez producenta w system materaców na podstawie ze sprężynami – tak zwanym boksie. Kilka ułożonych na sobie materaców może zapewnić wtedy wyjątkowy komfort snu. Również spotykane są popularne w Polsce łóżka ze stelażami drewnianymi – są przeznaczone do stosowania jednego materaca, ale także warto zadbać o jego typ. Najlepszym wyborem będą materace z górnej półki, na przykład termoelastyczne, wysokoelastyczne, lateksowe.

Producent łóżek hotelowych zaprasza do zapoznania się z jego ofertą: wyposazenie-hotelowe.pl

Estetyka – bo łóżko w hotelu powinno też dobrze wyglądać

Warto wskazać, że łóżko hotelowe również powinno cechować się atrakcyjnym wyglądem, który będzie wpisywał się w aranżację przestrzeni. Aktualnie największym powodzeniem cieszą się łóżka proste, drewniane lub tapicerowane, które posiadają komfortowe wezgłowia. Popularne są łóżka o prostych liniach – bez zbędnych ozdobników, które wpisują się we współczesne trendy. Bardzo często można zamówić meble hotelowe tworzące komplet – wówczas łóżka mogą być dopasowane do reszty wyposażenia, by dać atrakcyjny, jednolity efekt.

Funkcjonalność również jest w modzie

władysławowo hotelNie można również zapominać o tym, żeby łóżko hotelowe było funkcjonalne. Co dokładnie kryje się pod tym terminem? Przede wszystkim powinno być dobrze spełniać swoją rolę – składają się na to dobrej jakości materiały, łatwe utrzymanie w czystości oraz higienie, także podczas wymiany pościeli, pokrowców na materace. Plusem będzie możliwość łączenia łóżek pojedynczych w jedno – stosuje się wtedy specjalne łączniki pomiędzy materacami. W sprzedaży dostępne są także nowoczesne łóżka wyróżniające się konstrukcją redukującą hałasy – takie meble akustyczne powodują, że pokoje hotelowe mogą być jeszcze dokładniej wygłuszone, a tym samym korzystanie z nich jest jeszcze wygodniejsze. Z dostępnymi ofertami producentów łóżek hotelowych oraz innych mebli do obiektów noclegowych można zapoznać się online.