Instalacja HVAC: o co pytać przed wyborem wykonawcy?

kopalnia gembalaWybór wykonawcy HVAC to ważna decyzja, której nie powinieneś podejmować bez przeprowadzania badań, aby upewnić się, że dokonujesz właściwego wyboru.

Najpierw wybierz wykonawcę, który zapyta cię o twoje potrzeby i faktycznie cię wysłucha. Dzięki tym informacjom powinni być w stanie zaoferować do kilki opcji, z których możesz wybrać.

Kiedy planują instalację, czy jest to czas, w którym chcesz ją wykonać, czy kiedy mogą się do niej dostać? Czy twój wykonawca uzyska zezwolenie na każdą pracę? W ten sposób upewnisz się, że spełnia wszystkie Twoje lokalne kody.

Instalacja systemu HVAC nie jest to instalacja typu zrób to sam, a pomyślne Instalacje techniczne tego rodzaju wymagają wykonawcy, który jest wykwalifikowany w wielu obszarach, od obliczania obciążenia po orurowanie i wiele kroków pomiędzy nimi. Możesz uzyskać najwyżej oceniany system, ale jeśli zostanie zainstalowany nieprawidłowo, możesz nie uzyskać idealnej wydajności.

Oto kilka innych pytań, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję przy poszukiwaniu wykonawcy HVAC.

Czy mają certyfikat ?

Istnieje organizacja certyfikująca non-profit dla techników HVAC. Certyfikowani technicy udowodnili swoją wiedzę w branży HVAC, przechodząc rzeczywiste i trudne testy stworzone przez komitet specjalistów z branży. Wykonawcy z certyfikatem spełniają najwyższe standardy branżowe w zakresie fachowej instalacji i serwisu. Certyfikat zapewni ci spokój, wiedząc, że kontrahent ukończył rygorystyczne szkolenie zawodowe.

Czy mają referencje lub rekomendacje?

Profesjonalna firma HVAC powinna być w stanie dostarczyć Ci listę ostatnich klientów, do których możesz się odwołać i zweryfikować jakość pracy ich firmy. Zadzwoń na listę referencji i zapytaj o ich projekt oraz o to, czy polecą firmę.

Istnieją również oficjalne źródła online, które pozwalają sprawdzić oceny klientów kontrahenta HVAC i wyświetlać wszelkie skargi klientów przeciwko firmie. Kontrahenci znajdujący się na takich wiarygodnych listach z pewnością poważnie podchodzą do swojej pracy i będą mogli przekazywać polecenia dotyczące wcześniejszych prac.

Inną opcją jest skorzystanie z rekomendacji społecznościowych od znajomych i sąsiadów lub w sieciach społecznościowych. Są to zazwyczaj najkorzystniejsze rekomendacje, ponieważ pochodzą od osób, które znasz. Dowiesz się, z kim rozmawiać i jakich kontrahentów unikać. Kontrahenci polegają na pozytywnych ustnych opiniach, więc jeśli ktoś, komu ufasz, poleci je, prawdopodobnie wykona również dla ciebie niezawodną pracę.

Czy są odpowiednio licencjonowani i ubezpieczeni?

Nie wszędzie wymaga się licencji dla wykonawców instalacji grzewczych i chłodzących, ale prawie wszędzie. Łatwo jest przeszukać online, aby dowiedzieć się, czy Twój obszar wymaga licencji, abyś wiedział, czy poprosić o nią, otrzymując oferty od kontrahenta. Powodem, dla którego większość stanów wymaga licencji, jest po prostu ochrona przed korzystaniem z firmy, która zatrudnia mniej niż wykwalifikowanych pracowników.