Internetowy kantor – wymieniaj walutę bezpiecznie bez wychodzenia z domu!

To żadna nowość w 2019 roku, że większość usług offline ma dzisiaj swój odpowiednik w świecie wirtualnym. Ba! Niemała część tych odpowiedników wypiera swe tradycyjne, lokalne wersje. Powody takiego stanu rzeczy są różne – czasem chodzi o wygodę, czasem o dostępność, niekiedy o bardziej korzystne warunki.

wallet-2292428_960_720

Jeśli placówka świadcząca usługi nadal utrzymuje fizyczny lokal, to najczęściej ma to związek z zaufaniem i bezpieczeństwem. To dlatego niektórzy z nas są jeszcze pełni obaw, gdy w grę wchodzi kantor online…. A co jeśli ktoś mnie oszuka? Czy stracę pieniądze? Te i wiele innych pytań kotłuje się w głowie i, nawet jeśli ktoś wyszukuje w przeglądarkach hasła „internetowy kantor opinie” i skrupulatnie sprawdza serwisy, może nadal mieć w głowie zapalone światełko ostrzegawcze. Oczywiście, obawy nie wzięły się znikąd i w sieci absolutnie nie brakuje miejsc, które zasłużenie przyczyniły się do zszarganej opinii kantorów online. Całe szczęście są i miejsca, które odbudowują tą reputację. Jednym z takich serwisów, na które warto zwrócić uwagę, jest IK – internetowy kantor.

Bezpieczeństwo w IK – co sprawia, że nie trzeba się bać o swoje pieniądze?

Przede wszystkim nie mówimy o firmie, która wzięła się znikąd – ale o takiej, która ma za sobą już sporo lat doświadczenia w branży. Serwis, choć zmienił formę i sposób działania, dopasowując go do bieżących potrzeb i możliwości, od 2010 roku funkcjonuje jako serwis godny zaufania, lider na rynku wymiany walut online. Najlepszym na to dowodem jest chociażby fakt, iż IK posiada licencję Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług płatniczych.

Te liczby również mówią same za siebie:

  • ponad 4 miliardy – tyle złotych w ujęciu rocznym wymieniają klienci portalu,
  • 9 lat istnienia na rynku i doskonalenia swoich usług,
  • 30 – tyle sekund wystarczy, by zarejestrować swoje konto w internetowym kantorze.

Jeszcze ważniejsze niż doświadczenie i powyższe liczby jest bezpieczeństwo transakcji zapewniane przez IK – kantor internetowy, dlatego warto i nad tą kwestią pochylić się nieco bardziej.

Portal jest zabezpieczony Extended Validation SS – to certyfikat godny zaufania, bowiem dzięki niemu można mieć absolutną pewność, iż każda z informacji przesyłanych między portalem a jego klientem jest w pełni zaszyfrowana. Dodatkowo, nad bezpieczeństwem transmisji danych czuwa firma GeoTrust.

Jednak IK nie osiada na laurach w kwestii bezpieczeństwa, ale wciąż szuka nowych sposobów, dzięki którym transakcje będą jeszcze bezpieczniejsze. W tym celu każda z dokonywanych w ramach serwisu operacja jest przetwarzana przez specjalnie powołany zespół, którego głównym celem jest monitorowanie bezpieczeństwa transakcji. Dodatkowo, poziom zabezpieczenia danych jest jeszcze wyższy dzięki temu, iż internetowy kantor zapewnił weryfikację SMS dla użytkowników. To znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa użytkowania tego portalu i sprawia, że nawet te osoby, które chcą wymienić naprawdę sporą sumę, nie boją się o swoje pieniądze ani dane. osobowe, bo wiedzą iż w IK czuwa zespół, który nie dopuści do jakiegokolwiek naruszenia ich bezpieczeństwa.