Jak naprawić kurtkę ze skóry naturalnej?

Znalezienie uszkodzenia w ulubionej skórzanej kurtce może być prawdziwym szaleństwem. Na szczęście nie ma potrzeby, abyś trzymała ją w szafie z obawy przed dalszym uszkodzeniem, ani być ją oddała do naprawy w ekskluzywnym sklepie ze skórami.

jacket-38054_960_720Możesz łatwo sprawić, że niewielkie zużycie zniknie, korzystając z podstawowego komercyjnego zestawu naprawczego do skóry. Aby zaradzić na większe obrażenia, możesz również przyszyć naszywkę z nowego kawałka skóry tego samego koloru i tekstury, aby wzmocnić obszar wokół uszkodzenia.

Naprawianie małych zaciągnięć za pomocą zestawu naprawczego

Kup komercyjny zestaw naprawczy do skóry. Podstawowy zestaw do naprawy skóry możesz znaleźć w dowolnym sklepie z materiałami do szycia lub sklepie z artykułami artystycznymi. Zestawy te zwykle zawierają jedną lub więcej wytrzymałych łat podrzędnych, niewielką ilość kleju do tkanin bezpiecznych dla skóry oraz małe narzędzia do nakładania obu składników. Niektóre zestawy luksusowe zawierają również wybór kolorowych barwników skórzanych, których można użyć do przywrócenia uszkodzonej części kurtki do pierwotnego koloru po zakończeniu naprawy. Komercyjne zestawy naprawcze do skóry będą najbardziej przydatne do naprawiania zaciągnięć mniejszych niż około 5,1 cm.

W razie potrzeby odwróć kurtkę na lewą stronę i w razie potrzeby cofnij szwy wokół podszewki. Jeśli twoja skórzana kurtka damska ma wszytą podszewkę dla dodatkowego ciepła i komfortu (jak większość), twoim pierwszym zadaniem będzie otwarcie sekcji pokrywającej uszkodzony obszar, aby uzyskać dostęp do samej szkody. Za pomocą nożyczek lub zrywaka do szwów starannie usuń szwy utrzymujące podszewkę na miejscu. Uważaj, aby nie uszkodzić szwu lub otaczającego materiału bardziej niż to konieczne, ponieważ utrudni to późniejsze zszycie.

Zrywaki do szwów kosztują tylko kilka złotych i pomogą ci znacznie uprościć wszystkie przyszłe projekty obróbki tkanin. Możesz pominąć ten krok, jeśli szkoda znajduje się wokół kołnierza, przy jednej z kieszeni lub klap lub innego obszaru, który nie jest ukryty przez podszewkę.

Włóż cienki kawałek drewna lub kartonu pod uszkodzony obszar. Ponownie odwróć kurtkę na prawą stronę i wsuń materiał bezpośrednio pod podartą skórę. Pomoże to upewnić się, że obszar pozostanie gładki i płaski podczas pracy. Upewnij się, że drewno lub karton znajduje się między skórzaną powłoką a podszewką, a nie pod samą podszewką.

Oczyść obszar wacikiem nasączonym alkoholem. Dokładnie wytrzyj skórę wokół uszkodzenia, aby usunąć kurz, brud lub resztki oleju zebrane na materiale. Alkohol sam wyparuje za kilka chwil, więc nie martw się o wycieranie lub suszenie.

Tarcie alkoholu sprawia, że skóra jest świetnym potraktowana środkiem czyszczącym – alkohol działa antybakteryjnie, szybko schnie i nie marszczy się, nie pęka ani nie uszkadza naturalnej skóry.

Jeśli nie masz przy sobie żadnych wacików nasączonych alkoholem, możesz również zmoczyć niestrzępiącą się szmatkę ciepłą wodą i użyć jej do tego zadania.