Jak odróżnić oryginalne od podróbek, czyli w świecie perfum!
Oczywiście, że bardziej prawdopodobne jest, że natkniesz się na podróbki perfum podczas przeglądania straganów na pchlim targu, ale większość konsumentów nie wie, że wysoce wyrafinowane podróbki trafiają również na półki dużych sklepów z perfumami (!) Kupowanie podrobionych perfum może nie tylko sprawić, że poczujesz się oszukany i zdenerwowany, ale może również zaszkodzić zdrowiu. Istnieje jednak kilka symptomów, które pomogą Ci wykryć nawet najbardziej błyskotliwe podróbki.
W dzisiejszym artykule zebraliśmy jedne z najlepszych wskazówek, które pomogą Ci wybrać w 100% autentyczne zapachy.
Autentyczne perfumy zazwyczaj mają dość gruby celofan i są bezbłędnie spakowane tak, aby ściśle przylegały do pudełka. Z kolei niewłaściwie opakowane celofan jest charakterystycznym znakiem podrabianych perfum.
Jeśli plastikowe opakowanie na perfumy jest uszczelnione w nieatrakcyjny sposób (szew ma więcej niż 5 mm szerokości, jest nierówny lub ma nadmiar kleju), wówczas perfumy nie są autentyczne. Opakowanie oryginalnych perfum zawsze ma nieskazitelnie dopracowane elementy.
Prawdziwe opakowanie jest wykonane z tektury wysokiej jakości i ma na celu ochronę butelki przed uszkodzeniem. Dlatego w pudełku znajduje się specjalna konstrukcja, która utrzymuje butelkę na miejscu.
Karton powinien być też biały, a nie szarawy.
Spójrz na złoty krąg na opakowaniu. Strzałka skierowana w prawo powinna zawsze być ciemniejsza niż strzałka skierowana w lewo. Kupując perfumy, nie wahaj się sprawdzić witryny producenta, aby sprawdzić, czy opublikowane tam informacje są zgodne z informacjami podanymi na opakowaniu. Nawet najmniejsze niedopasowanie jest oznaką podróbki.
Patrząc przez półki sklepów z perfumami, widzimy perfumy, które wyglądają niesamowicie podobnie w wyglądzie i zapachu do niektórych ekskluzywnych perfum designerskich. Ta prosta sztuczka pozwala podstępnym producentom chronić się przed sporami sądowymi. Nie zapomnij dokładnie sprawdzić butelki perfum przed zakupem.
Znane marki nie używają wielu barwników w swoich produktach, dlatego kolor autentycznych perfum jest zwykle blady. Uderzający „chemiczny” kolor cieczy jest oznaką fałszywych perfum. Dozownik oryginalnych perfum powinien być idealnie symetryczny (oczywiście o ile nie zaprojektowano go inaczej w oryginalnym dziele.
Poza tym:
– Numer seryjny powinien być wskazany na spodzie butelki (i nie naklejany!).
– Numer seryjny na butelce powinien odpowiadać numerowi na spodzie pudełka. Powinien być nadrukowany na podstawie pudełka lub wydrukowany tuszem.
Autentyczne perfumy będą miały wysokiej jakości butelkę o gładkiej i delikatnej powierzchni. Butelka podrabianych perfum jest nieco szorstka i wyprofilowana. Od opakowania po zakrętkę butelki – każdy szczegół oryginalnych perfum jest przemyślany. Jeśli jednak dokładnie obejrzysz podrabiane perfumy, znajdziesz wiele niedoskonałości.
Zatem bez względu na to jaki oryginalny perfumik jest tym Twoim ulubionym, zapamiętaj wszystkie z wyżej wymienionych wskazówek, aby mieć pewność, że płacisz za coś, czym faktycznie jest!