Jak postępować zaraz po wypadku samochodowym?

Jednym z najbardziej znanych rodzajów spraw związanych z obrażeniami ciała są sprawy dotyczące wypadków samochodowych. Prawie połowa wszystkich wypadków samochodowych skutkuje roszczeniami z tytułu obrażeń, z których niektóre trafiają na rozprawę, a inne są rozstrzygane poza sądem. Jeśli doznałeś obrażeń, ważne jest, aby skontaktować się z prawnikiem od wypadku samochodowego jak również ze specjalistami z odszkodowanie-powypadkowe.com.pl.

car-accident-1995625_960_720

Pierwszym krokiem w postępowaniu z wypadkiem samochodowym jest odpowiednie działanie na miejscu zdarzenia.

Oto przewodnik krok po kroku, jak poradzić sobie z wypadkiem samochodowym:

Przenieś się do bezpiecznego obszaru: upewnij się, że nie doznałeś poważnych obrażeń. Przeanalizuj sytuację, aby upewnić się, że jest bezpieczna. Jeśli jest bezpiecznie, należy wyprowadzić samochód ze strefy zagrożenia, najlepiej na pobocze drogi.

Jeśli poruszanie samochodem nie jest bezpieczne: włącz światła awaryjne, ustaw parkowanie lub hamulec ręczny, wyłącz silnik. Przed opuszczeniem samochodu i zjechaniem z drogi ustal bezpieczną drogę ze strefy zagrożenia.

Skontaktuj się z pracownikami medycznymi, a także z władzami: bez względu na to, jak małe są twoje obrażenia lub jak minimalne wydają się szkody, ważne jest, aby w tę sytuację zaangażowani byli zarówno pracownicy służby zdrowia, jak i władze.

1. Kontuzje mogą nie od razu zwrócić Twojej uwagi i ich rozpoznanie może zająć trochę czasu. Personel medyczny może pomóc w rozpoznaniu tych problemów.
2. Raport policyjny będzie pomocny, a czasem niezbędny w przypadku roszczeń ubezpieczeniowych.

hypertension-867855__340Uzyskaj informacje od wszystkich stron zaangażowanych w wypadek: działaj obiektywnie i pod żadnym pozorem nie pozwól, aby emocje wpływały na twoje interakcje. Uzyskaj wszystkie następujące informacje:

3. Informacje o prawie jazdy od wszystkich stron biorących udział w wypadku
4. Informacje o polisie ubezpieczeniowej od wszystkich stron uczestniczących w wypadku
5. Numery rejestracyjne, marka i model wszystkich pojazdów uczestniczących w wypadku
6. Nazwa i numer identyfikacyjny dowolnego organu zaangażowanego w proces

Przekazuj tylko ogólne informacje innym zaangażowanym stronom: nie wchodź w interakcje z innymi stronami, z wyjątkiem początkowego upewnienia się, że nie zostały one ranne i wymiany informacji. Jedyne informacje, które powinieneś podać:

7. Informacje o prawie jazdy
8. Informacje o polisie ubezpieczeniowej oraz informacje o agencie ubezpieczeniowym
9. Wszelkie informacje wymagane przez władze lub personel medyczny

Nie przyznawaj się do winy: pod żadnym pozorem nie powinieneś przyznawać, że byłeś przyczyną wypadku. Nie jesteś ekspertem; dlatego początkowo nie wiesz, kto jest winny.

Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby uzyskać pełne wyjaśnienie dotyczące gromadzenia dowodów na obrażenia ciała. Natomiast jeśli masz jakiejkolwiek wątpliwości i chciałbyś dowiedzieć się więcej na ten temat, warto zapoznać się z informacjami dostępnymi w sieci internetowej, a trzeba przyznać, że jest ich naprawdę bardzo sporo.