Jak powinno wyglądać nowoczesne biuro?

blinds-direct

W nowoczesnym wystroju wnętrz biur, ważna jest przede wszystkim funkcjonalność. W końcu biuro to miejsce, w którym spędzamy często nawet i pół doby. Ale nie tylko funkcjonalność jest pożądana. Nawet w miejscu pracy, większość z nas chce się czuć komfortowo, a nawet przytulnie.

Oczywiście, nie wstawimy do swojego biura np. ulubionego fotela, ponieważ może się on zupełnie nie zgrać z nowoczesnym wystrojem. Jednak nowoczesny wystrój przecież nie wyklucza np. ustawiania na biurku zdjęć rodziny, czy innych ważnych osób (nawet zwierząt). Dodając „własne elementy” do wystroju wnętrza naszego biura nie należy zapominać o tym, że biuro – to nie mieszkanie i łóżka tam nie wstawimy (choć niektórzy zapewne mają swoje kanapy do wypoczynku, choć pewnie będzie dotyczyć to jedynie kardy wyższej, spędzającej w biurze praktycznie „życie”, czyli cały dostępny czas).

Nowoczesne i praktyczne wnętrze i fasada budynku

Aranżacja wnętrz pretendujących do określenia „nowoczesne”, zapewne będzie uwzględniała przede wszystkim przestrzeń. Dlaczego? Ponieważ właśnie przestrzeń kojarzy nam się z nowoczesnością. I właśnie ta przestrzeń wymusza odpowiedni montaż urządzeń i przedmiotów stałych w danym biurze. O jaki montaż chodzi? Które urządzenia wymagają tego typu zachowań od ludzi? Przede wszystkim żaluzje fasadowe.

Takie żaluzje zewnętrzne montuje się na zewnątrz budynku (zobacz przykładowe zastosowanie na stronie http://www.zaltech.com.pl/zaluzje-fasadowe-zewnetrzne-selt-krakow/). Do czego są potrzebne żaluzje fasadowe zewnętrzne? Jest to uniwersalny przedmiot, wykonany przeważnie z aluminium i mocowany po zewnętrznej stronie budynku. Takie żaluzje zewnętrzne doskonale chronią biuro (lub inne pomieszczenia) przed nadmiernym nasłonecznieniem, które jak wiadomo może bardzo dać się we znaki wszystkim przebywającym w takim pomieszczeniu użytkownikom. Zewnętrzne żaluzje fasadowe doskonale chronią nie tylko przed słońcem, także przed hałasem. Np. takie miasto jak Kraków, w którym ruch praktycznie nie zamiera (nawet w niedzielę), a gwar samochodów, tramwajów, ludzi, może być naprawdę bardzo uciążliwy. Ale nie tylko Kraków generuje w sobie uciążliwy hałas. Także inne wielkie miasta mają ten problem. Odpowiednie żaluzje mogą doskonale niwelować uciążliwy gwar i chronić mieszkańców (użytkowników) przed każdymi, niekorzystnymi warunkami.

Wewnętrzny wystrój wnętrz

Wszyscy wiemy, jak wyglądają współczesne wnętrza biur. Ciasne, małe, często zagracone. A przecież tak niewiele potrzeba, aby to zmienić. I tak się dzieje. Zaczynając od firm prywatnych, gdzie praktycznie codziennie przyjmowani są kontrahenci, wnętrza muszą „jakoś wyglądać”. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Jeśli taki kontrahent chce odwiedzić jakieś biuro, najpierw patrzy na fasadę budynku, potem lustruje wnętrze. I, nie da się od tego uciec. Człowiek już tak ma, że w nowym miejscu najpierw się rozgląda, następnie decyduje, czy tu zostanie, czy też „odwiedzi konkurencję”. Ta decyzja może zaważyć na losach przyjmującej go firmy. To dlatego tak ważne jest pierwsze wrażenie klienta. I trzeba zrobić wszystko, aby mu się u nas podobało.