Jak przyciągnąć klientów biznesowych do swojej kwatery?

Osoby podróżujące w interesach to segment rynku, do którego przyciągają wszystkie małe firmy oferujące zakwaterowanie.

kopalnia kwatery

Czemu? Osoby podróżujące w celach rekreacyjnych zwykle zatrzymują się tylko w weekendy. Przychodzą i odchodzą w zależności od czynników takich jak pora roku i stanu gospodarki. Z drugiej strony osoby podróżujące w interesach rezerwują pobyty w środku tygodnia i podróżują przez cały rok. Poniżej przedstawiamy kilka faktów i wskazówek na temat tego, co muszą zrobić małe hotele, aby przyciągnąć więcej podróżujących w interesach.

Jeśli chodzi o nawyki rezerwacji, badania wykazały, że:

  • Osoby podróżujące same mają dużą kontrolę nad planowaniem elementów swojego pobytu. W rzeczywistości 50% ma “pełną kontrolę” nad wyborem miejsca zakwaterowania.

  • Większość (57%) osób podróżujących służbowo planuje podróż na 1-3 tygodnie przed nią.

  • Osoby podróżujące w interesach zazwyczaj zatrzymują się na 1 do 5 dób.

Jakich funkcji możesz użyć, aby przyciągnąć podróżujących w interesach do swojej małej kwatery?

Wygodna obsługa

Zapotrzebowanie podróżnika w interesach zaczyna się od procesu rezerwacji. Pozwól podróżującym w interesach sprawdzić swoją dostępność i dokonać rezerwacji online. Powinieneś także zacząć się starać już przed ich pobytem, aby zaoferować dodatkowe usługi (np. sala konferencyjna, transport). Jeśli posiadasz system rezerwacji online i system recepcji – proces ten można zautomatyzować.

Dodanie osobistego akcentu do obsługi każdej podróży służbowej powinno być jednym ze sposobów, w jaki małe hotele mogą wyróżnić się na tle konkurencji. Kilka pomysłów podpatrzonych poniżej, innych inspiracji szukaj patrząc na kwatery u Iwony.

Wifi

Bezpłatne szybkie łącze internetowe to podstawowa cecha, którą Twoja mała kwatera musi zaoferować, aby zachęcić osoby podróżujące w interesach do wyboru jej zamiast dużych marek hotelowych, które pobierają za nie dodatkowe opłaty.

Ponieważ osoby podróżujące w interesach potrzebują stałej łączności Internetem, aby odpowiadać na wiadomości e-mail lub na Skype, odmawiając oferowania im darmowego wifi, sam sobie odrzucasz kleintów.

Lokalizacja

Osoby podróżujące służbowo chcą być blisko swojej lokalizacji spotkania. Nie możesz zmienić lokalizacji kwtery, ale możesz opisać bardziej szczegółowo miejsce, w którym się znajdujesz. Możesz na przykład określić, które centra i dzielnice biznesowe znajdują się w pobliżu, i jak łatwo do nich dotrzeć.

Przestrzeń

Jeśli masz przestronny taras lub salę konferencyjną, dlaczego nie zachęcisz swoich gości do korzystania z nich podczas spotkań? To świetny sposób na zaoferowanie innych usług, takich jak catering. To jest bardziej wyjątkowe i bardziej atrakcyjne niż korzystanie z biura.

Transport

laweta Magdeburg PolskaOsoby podróżujące w interesach mają zazwyczaj krótkie pobyty, więc mogą nie chcieć wynająć samochodu. Oprócz oferowania usługi odbioru i odlotu z lotniska, możesz zaoferować transport na i ze spotkań.

Jeśli znajdujesz się w centrum, pokaż dobrą wolę, przekazując im przewodnik zawierający ważne informacje na temat tego, jak poruszać się po mieście oraz jakie restauracje i atrakcje okolica ma do zaoferowania.