Jak rozkręcić nudnawą imprezę firmową?

impreza-firmowa

Uważasz, że w twojej można by zorganizować jakąś imprezę firmową, żeby pracownicy trochę się między sobą poznali? Dobry pomysł, ale za pewne zastanawiasz się jak to wszystko zorganizować, żeby wszyscy doskonale się bawili i zapamiętali wyjście na długo.

Bądź ostrożny, drętwa i nieciekawa impreza może jedynie zadziałać na twoją szkodę. Więc co robić? Jak zadbać, aby impreza nie została tylko zorganizowana POPRAWNIE? Impreza nie powinna być tylko poprawna, bo wtedy nikt jej nie zapamięta. Powinna być NAJLPESZA! Z zadaniem organizacji poradzi sobie każdy. Zamówić catering, wynająć jakąś knajpę, wydrukować zaproszenia… ale co jeżeli wszystko już niby gotowe, lecz wciąż czegoś brakuje?

Brakuje czegoś ważnego i impreza zapowiada się na nudną?

Brakuje wodzireja. Kogoś kto by to wszystko poprowadził kogoś, kto mógłby porwać do zabawy lepiej niż robi to DJ (którego oczywiście też na imprezie zabraknąć nie powinno). To jest dobry pomysł i to jest pomysł, który już uratował i uratuje jeszcze wiele imprez przed nudą.

Ale czy to nie jest staromodne?

Samo słowo,,wodzirej” kojarzy się raczej dość archaicznie. Bardziej pasuje do wiejskiej imprezy i to 20 lat temu… To fakt, ale przecież nie o nazwę chodzi, ale o skuteczność. Współcześnie wodzireje jak najbardziej istnieją i, co więcej, wciąż mają się świetnie. Z ich usług korzysta wielu. Obsługują wesela, urodziny, imprezy rodzinne niektórzy nawet stypy… I choć naprawdę mogło by się wydawać, że to zgoła niedzisiejsze to osoby pracujące w fachu są prawdziwymi ekspertami. Przecież muszą się na tym znać skoro trzymają się w interesie. Dobry wodzirej rozkręci imprezę w każdym stylu i z każdym typem gości. Ktoś taki umie się dogadać ze starymi i z młodymi, z mężczyznami i z kobietami, z szefem i z pracownikiem. Z każdym, po prostu. I właśnie to sprawia, że nie trzeba się strasznie gimnastykować, aby zabawić gości. Nie trzeba samemu inicjować gier ani zachęcać nikogo to tańca. Przecież to może zrobić ktoś, kto dzięki swej charyzmie zrobi to lepiej.

No to teraz ważne pytanie. Ile to kosztuje?

Koszt usług wodzireja zależy w największej mierze od rozmiaru imprezy oraz jej rodzaju. Cena się koło kilku tysięcy. Stuosobowa impreza do rana to około 1600 zł Przy czym zazwyczaj wodzirej to właściwie nie jedna osoba, a dwie. Jedną jest wodzirej, a drugą DJ. Usługi najczęściej są świadczone właśnie w duecie DJ plus wodzirej z uwagi na to, że współpraca między tymi dwoma osobami jest ważna.

Tylko czy wodzirej oraz DJ na pewno wystarczą?

W większości przypadków tak, jednak jeżeli chcesz dodać coś ekstra, to imprezy prowadzone częściowo na zewnątrz są z reguły znacznie bardziej atrakcyjne. Co powiesz na pomysł, aby rozbudzić towarzystwo skokiem adrenaliny? Udostępnienie możliwości krótkiej przejażdżki Fuadem po trudnym terenie będzie ciekawą odmianą od typowych imprez w stylu jedz-tańcz-rozmawiaj.

Godnym uwagi pomysłem, choć dość ryzykownym, jest zaplanowanie przyjęcia tematycznego. Można pójść po klasyce, czyli impreza w stylu lat 60, ale można trochę kontrowersyjniej na przykład: ,,jak NIE ubrałbyś się do pracy”. Kreatywne stroje uczestników same w sobie dawałyby dobry temat do rozmowy, lecz tutaj należy zachować ostrożność. Nie z każdymi ludźmi można,,pójść na całość”. Niekiedy lepiej sobie odpuścić niż pozwolić gościom czuć zażenowanie.

Czy jest coś jeszcze co można dodać by zagwarantować różnorodność?

Wszystko zależy od gości czyli pracowników dla których jest organizowana cała ta impreza. Jako pracodawca powinieneś ich znać i chociażby mniej więcej wiedzieć czego mogą chcieć na imprezie firmowej. W ogóle prawda jest taka, że wszystko zależy od towarzystwa. Na imprezie z osobami chętnymi do zabawy wszystko rozkręci się samo-nieważne jak dobrze zaplanowane będzie wydarzenie. Jeżeli, natomiast twoi pracownicy to nielubiące zabawy gbury, a w dodatku twoi pracownicy są zamknięci w sobie lub co gorsza nienawidzą swojej pracy no to nawet najlepszemu wodzirejowi trudniej będzie coś zdziałać (będzie trudniej, ale się uda).

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem oferującym miedzy innymi usługi z zakresu wodzirej na wesele: dj-wodzirej-na-wesele.pl