Jak skutecznie promować własną osobę?

sp

Dbanie o wizerunek własnej osoby jest niezwykle ważne zarówno dla kariery zawodowej, jak i wszystkich działalności niezwiązanych bezpośrednio z zarobkowaniem. Większa rozpoznawalność i renoma to większa szansa na zainteresowanie się naszą postacią, co może przyczynić się do uzyskania wielu benefitów, takich jak lepsze oferty pracy czy rozpoznawalność w danym środowisku.

Wszechmocny Internet

W dzisiejszych czasach Internet jest niezastąpionym źródłem informacji i sposobem promocji każdej osoby czy produktu. Większość młodego pokolenia rozpoczyna znajomości przez sieć, szuka i kupuje usługi i towary poprzez nią oraz gromadzi informacje. Najprostszym i jednocześnie najtańszym sposobem promocji przez Internet są portale społecznościowe. Założenie konta na Facebooku czy Twitterze zajmuje kilka minut i jest całkowicie darmowe. Zyskanie popularności na takich serwisach nie jest łatwe i wymaga poświęcenia sporej uwagi i dużej ilości czasu.

Praca polega na ciągłym poszukiwaniu znajomych i czytelników naszych profili – nie tylko takich, którzy odwiedzą go raz i znikną lub nas usuną. Muszą być to aktywni użytkownicy, którzy będą zabierali głos w dyskusjach, a w efekcie rozpoznają nas na ulicy. Osiągnąć to można jedynie poprzez skonkretyzowanie, co chce się przekazać i dać od siebie innym Internautom. Niezbędne będą autentyczna wiedza w jakimś obszarze i sporo cierpliwości do innych. W kolejnym kroku można spróbować założyć własną stronę internetową, chociażby w postaci bloga. Trzeba pamiętać, że jeśli portal będzie opisywał tylko naszą osobę i momenty z naszego życia, które niekoniecznie nawet są ciekawe, czytelników nie zdobędzie się nigdy. Internauci oczekują wiedzy i nieszablonowego podejścia do problemów. Im ciekawsze tematy będziemy poruszać, tym większa szansa na zdobycie czytelników i nie tylko.

Osoba starająca się o pracę czy intratny kontrakt będzie miała o wiele większe szanse, jeśli zaprezentuje się jako autor specjalistycznej strony internetowej o tematyce zbliżonej do charakteru firmy. Ujawniając nasze zainteresowania i branżę, w której działamy, dajemy duże możliwości dotarcia do naszej osoby osobom z zewnątrz.

Wizytówki

Nieprawdą jest, że wizytówki są już przeżytkiem. Zawsze warto mieć kilka sztuk przy sobie. Ciekawie zaprojektowane potrafią zostać w pamięci odbiorcy przez długi czas. Bardzo często trafiają z rąk do rąk za pośrednictwem polecenia. Wiele osób popełnia błąd i na wizytówkach zamieszcza tylko swoje dane osobowe i adresowe, czasem dodając swoje logo.

Nie można zapomnieć o dodaniu branży, w jakiej się działa i ewentualnego powodu, dla którego odbiorca miałby się z nami skontaktować. Nie należy również przesadzać z ilością rozdawanych wizytówek i wciskać je na siłę wszystkim do rąk. Owszem, zostaniemy zapamiętani, ale jako ludzie nachalni i natrętni. Obdarzać nimi należy tylko tych, którzy są w jakikolwiek sposób zainteresowani naszą osobą i charakterem prowadzonej przez nas działalności.

Zabieranie głosu

Kolejną bardzo dobrą metodą jest zabieranie głosu w miejscach publicznych. Oczywiście, bardzo ciężko trafić do telewizji czy gazet, ale specjalistyczne fora internetowe są dobre na początek. Wypowiadać się należy w sposób kulturalny i opanowany, tylko i wyłącznie na tematy, w których posiadamy specjalistyczną wiedzę. Świadczenie nieprawdy bardzo szybko zostanie wykryte i obrócone przeciwko autorowi.

Mile widziane jest również przedstawianie się z imienia i nazwiska, mimo iż mowa tu o Internecie, który oferuje anonimowość. Wymyślone nicki mogą być nie tylko śmieszne, ale i nieunikatowe. Dodatkowo, zapewniamy sobie w ten sposób większą wiarygodność, a informacje przez nas opublikowane są podpisane nazwiskiem, a nie dziwnie brzmiącą ksywką.

Kształtowanie marki

Metod na zdobywanie popularności i renomy jest bardzo dużo. Każda jest dobra, o ile nie będzie się natrętnym i niewiarygodnym. Usługi przez nas oferowane muszą być najwyższej jakości. Do tej pory nie ma lepszego sposobu promocji niż polecenie przez innych. Nie ma tu znaczenia, czy chodzi o kwestię biznesową, czy prywatną.

Informacji na temat promocji własnej osoby udzielił nam pracownik witryny druk-wizytowek.eu na której możemy zamówić również koperty na wizytówki