Jak unikać przykrych niespodzianek podczas samochodowych podróży służbowych za granicę?

road-people-street-smartphone

Podróże służbowe zawsze wiążą się z koniecznością wielu przygotowań i zadbania o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Pracownicy, którzy wybierają się służbowym autem za granicę powinni być szczególnie ostrożni, gdyż tak dalekie wyjazdy często wiążą się z różnymi awariami w aucie. Dobrze jest więc wychodzić z założenia, że przezorny zawsze ubezpieczony i przygotować się odpowiednio do takiego wyjazdu.

Zagraniczne podróże służbowe są w wielu firmach na porządku dziennym. Podczas gdy jedni pracownicy latają samochodami czy jeżdżą pociągami, inni wybierają podróż służbowym autem. Zanim jednak wyruszymy w tak długa trasę, warto zadbać o to, by żadne niemiłe niespodzianki nie zajęły nam zbyt dużo czasu i nie utrudniły wykonywania zadań, które nam za granicą zlecono. Dobrym rozwiązaniem, które pozwoli kierowcy poczuć się bardziej pewnie, będzie odpowiedni pakiet ubezpieczeń wraz z usługami assistance. To bardzo wygodne i komfortowe rozwiązanie, które pozwoli na spokojniejszą podróż, ale nie tylko. Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu można liczyć na wsparcie ubezpieczyciela w sytuacjach, gdy pojawią się jakiekolwiek problemy na drodze. Osoba ubezpieczona może liczyć na auto zastępcze, bezpłatne holowanie czy naprawę samochodu.

Sprawdź pomoce drogowe w okolicy

Przed wyjazdem w zagraniczną podróż warto również zadbać o to, by mieć namiary na pomoc drogową czy warsztaty samochodowe, które znajdują się w pobliżu naszej trasy. Dzięki temu w razie jakichkolwiek problemów nie będziemy tracić czasu i nerwów, gdyż będziemy do tego przygotowani. Sprawdzona pomoc drogowa Hannover to idealny sposób na szybki i bezproblemowy transport uszkodzonego samochodu do najbliższego warsztatu samochodowego. Podobne rozwiązania znajdziemy praktycznie w każdej lokalizacji. Lepiej jednak mieć namiary już wcześniej, gdyż w sytuacji jakiegoś zdarzenia drogowego zwykle nie mamy głowy do zajmowania się sprawami formalnymi.

Sprawdzenie samochodu przed wyjazdem

Jeśli wybieramy się w dłuższa podróż służbową, zapewne chcemy, aby nasze auto było w pełni sprawne i bezpieczne. Obowiązek zapewnienia dobrego auta służbowego leży po stronie pracodawcy. To właśnie on powinien swoją flotę samochodową regularnie sprawdzać i naprawiać wszystkie pojawiające się usterki na bieżąco. Niedopuszczalne jest wysyłanie pracownika w podróż służbową samochodem, w którym nieustannie coś puka i stuka. Wtedy bowiem jest większe prawdopodobieństwo, że pojawią się jakieś nieciekawe zdarzenia na drodze. A każda usterka w samochodzie podczas podróży służbowej jest marnowaniem czasu i powoduje dalsze, nawarstwiające się problemy zawodowe. Lepiej jest więc dmuchać na zimne i sprawdzać flotę samochodową przed służbowymi podróżami zagranicznymi.