Jak urządzić pralnię chemiczną?

laundry-2750158_1280

Pralnie chemiczne pojawiają się w naszym kraju coraz częściej. Nie ma w tym nic dziwnego, coraz więcej naszych rodaków korzysta z ich usług. Nie jest to jeszcze skala, którą możemy zauważyć w krajach zachodnich, jednak coraz więcej osób dostrzega w tym biznesie szanse na spore zyski.

I mają słuszność. Biorąc pod uwagę, że możemy zdecydować się na pralnie samoobsługową, każdemu, kto zdecyduje się na taki biznes, odpadają chociażby takie koszta, jak pensja pracowników. Dodatkowo, takie firmy jak Sovrana pomagają w założeniu własnej pralni. Przedstawimy Wam teraz wyposażenie, które jest niezbędne, aby Wasza pralnia chemiczna mogła funkcjonować oraz przynosić zyski.

Agregaty chemiczne

To podstawa każdej pralni, to w nich właśnie prane są ubrania naszych klientów. W przeciwieństwie do pralni wodnych, ubrania prane są w rozpuszczalniku. Warto tutaj również podkreślić, że jest to rozwiązanie niezwykle ekologiczne a same agregaty nie potrzebują wylotów oparów. Całość po praniu jest po prostu odparowywana i odprowadzana z powrotem do agregatu. Sama agregaty muszą być również wyposażona w antywyciekowe wanny bezpieczeństwa. Samo korzystanie z agregatu jest bardzo proste, proces przebiega automatycznie a do wyboru może być aż 20 programów. Agregaty, jak i również inny, opisany tutaj sprzęt, każdy z Was znajdzie w ofercie wspomnianej już firmy Sovrana.

Stoły i kabiny detaszerskie

To kolejny sprzęt, bez którego trudno będzie nam się obejść. Jest to urządzenie do wstępnej obróbki miejsc najbardziej zaplamionych. Dzięki ich wykorzystaniu każdy z klientów może być pewien, że ubranie po praniu będzie perfekcyjnie czyste. Podczas samej wstępnej obróbki wykorzystywane są pistolety specjalnie do tego przeznaczone a całość musi być podłączona do instalacji parowej, sprzężonego powietrza oraz tzw. odciągu. Warto wiedzieć również, że mamy do wyboru zarówno małe,jak i duże stoły – pierwsze służą do obróbki miejsc naprawdę trudno dostępnych, duże natomiast – do obróbki reszty ubrania.

Stoły prasowalnicze

Pralnie chemiczne są miejsce, gdzie nie tylko możemy wyprać i wysuszyć nasze pranie, ale również je wyprasować. Nie byłoby to możliwe właśnie bez stołu prasowalniczego. Naszym zdaniem jest to opcja niezbędna, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że klienci oczekują usługi kompleksowej. Dzięki temu po wyjść z pralni ich pranie jest perfekcyjne i nie wymaga dodatkowego działania w domu.

Manekin do prasowania

Stół to jednak nie jedyny przyrząd w pralni, który służy do prasowania. Powinniśmy się zdecydować również na manekin. Jego przewaga polega na tym, że suszanie na nim odzieży wiąże się również z zachowaniem jej odpowiedniej formy. Wszystko dzięki elektrycznemu kształtownikowi, traktowaniu parą a następnie suszeniu gorącym powietrzem.

Wytwornica pary

To kolejny sprzęt, który będzie nam niezbędny w sprawnie funkcjonującej pralni chemicznej. Możemy zdecydować się zarówno na te, które są zintegrowane z danym urządzeniem, jak i również na te, które działają centralnie. Warto podkreślić, że para w naszej pralni będzie potrzebna podczas działania wspomnionych agregatów chemicznych, stołów do prasowania, manekinów, stołów detaszerskich czy suszarek. Jak widać, jest to urządzenie, które obowiązkowo musi pojawić się w naszym biznesie.

Pakowarka

W przypadku, gdy obsługujemy klientów, ubranie im oddawana musi być odpowiednio zapakowane. Nie można przecież narażać go na ubrudzenie już w drodze klienta do swojego domu! Aby całość przebiegała szybko i profesjonalnie – warto zdecydować się właśnie na pakowarkę. Dzięki niej będziemy pewni, ze ubranie zostało odpowiednio zapakowane. Folia, w którą zapakowana jest odzież najpierw zostaje zgrzana a następnie odcięta.

Wsparcie profesjonalistów

Ja widzimy, wyposażenie prani chemicznej jest rozbudowane i musimy liczyć się z tym, że bez tych urządzeń pralnia nie będzie funkcjonować dobrze lub nie będzie funkcjonować w ogóle. Zdajemy sobie sprawę, że dobór i zakup urządzeń tego typu możemy być wyzwaniem dla osób, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tym biznesie. Dlatego każdego, kto chciałaby wiedzieć więcej lub chciałbym zakupić sprzęt tego typu, zapraszamy do odwiedzenia strony Sovrana.pl i kontaktu z firmą. Od lat działa ona w branży pralniczej oraz ma na swoim koncie setki wyposażonych pralni. Jesteśmy przekonani, ze takie wsparcie może okazać się nieocenione!