Jak wybrać i kupić najlepsze meble biurowe?

meble-biurowe

Meble biurowe jak sama nazwa wskazuje są przeznaczone do profesjonalnych miejsc pracy. Pracownicy spędzają przy nich codziennie wiele godzin i bardzo ważne jest, żeby były odpowiednio przystosowane. Oto kilka porad jak wybrać te najlepsze.

Niezbędne meble biurowe

W każdym biurze powinno znaleźć się kilka podstawowych mebli biurowych. W zależności od rodzaju prowadzonej działalności, zestawy te mogą pomiędzy sobą nieco się różnić. Podstawa jednak zawsze jest biurko i fotel. To dwa najważniejsze meble biurowe bez, których nie może funkcjonować żadna działalność.  W przypadku przestrzeni typu open space nacisk będziemy kładli na funkcjonalność biurka i jego ustawność. Gdy mamy do dyspozycji osobne biura pod uwagę bierze my dodatkowe regały, szafy a czasem nawet komplety mebli wypoczynkowych. Wszystko zależy od indywidulanych preferencji. Najważniejsze jest jednak aby zachować spójny styl i klimat przestrzeni biurowej.

Biuro wizytówka firmy

Aranżując biuro warto pamiętać o tym, że jest ono prawdopodobnie najbardziej reprezentatywnym miejscem w całej firmie. To tam przyjmujemy klientów, kontrolerów czy kandydatów na rozmowach kwalifikacyjnych. W takich przypadkach bardzo ważne jest pierwsze wrażenie, a o profesjonalizmie firmy świadczy między innymi: wystrój, jakość mebli biurowych i ogólny stan biura. Kontrahent widząc tanie meble biurowe prosto z chińskich fabryk, prawdopodobnie nie pomyśli o przedsiębiorstwie jako o równym partnerze. Oszczędzanie na jakości wyposażenia może przynieść więcej szkód niż pożytku. Nie tylko źle świadczy o pracodawcy, ale również bywa przyczyną utraty zdrowia pracowników.

Źle dobrane meble biurowe, nie pomagają utrzymać prawidłowej postawy w trakcie pracy. Może to skutkować nagromadzaniem się problemów zdrowotnych takich jak żylaki, bóle mięśni, pleców, kolan, głowy oraz oczu i wiele innych. Ponieważ w pozycji siedzącej wiele osób spędza nawet 10 godzin dziennie, należy dbać o prawidłowa postawę i w miarę możliwości jak najwięcej się ruszać. Wskazane jest chodzenie po schodach, spacery, a dla bardziej zaawansowanych wizyty na siłowni czy w fitness klubach.

Po czym poznać dobre meble biurowe?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość materiałów z jakich wykonane są meble, które chcemy kupić. W tym przypadku jakość idzie najczęściej wraz z ceną. Nie należy jednak przesadzać, na rynku dostępnych jest wiele modeli mebli biurowych bardzo dobrej jakość w rozsądnej cenie. Po czym je poznać? Warto zwrócić uwagę na certyfikatu, jeżeli meble posiadają rzetelne atesty (uznawane przez Unię Europejską) to świadczy o wysokiej jakość produktu (również o jego bezpieczeństwie). Gwarancja oferowana przez producenta dodatkowo może świadczyć o jakości produktu. Im dłuższa tym lepiej. Niepokoić powinny nas meble z okresem gwarancyjnym krótszym niż 2 lata.

Odwiedź sklep stacjonarny

Chociaż w Internecie możemy znaleźć wiele ciekawych ofert, pamiętajmy, że meble biurowe warto zobaczyć także w rzeczywistości. Niestety, zdjęcia nie zawsze oddaj stan faktyczny, a odpowiednio przedytowane mogą tworzyć złudne wrażenie wysokiej jakości. Chociaż oczywiście nietrafiony zakup można natychmiast zwrócić, pamiętajmy, że mamy do czynienia z naprawdę sporymi gabarytami. Pakowanie i ponowne wysyłanie biurek i foteli na pewno pochłonie wiele naszego cennego czasu. Dlatego najlepiej jest odwiedź sklep stacjonarny, dotknąć mebli, usiąść na nich czy przyjęć się ich wykonaniu. Pomoże to w rezultacie uniknąć przykrych niespodzianek.

Artykuł powstał we współpracy z NoNameOffice Kraków – profesjonalnego sklepu z meblami biurowymi.