Jak wybrać oczyszczacz powietrza do firmy?

clean-air

Oczyszczacze powietrza coraz częściej goszczą w naszych domach oraz miejscach pracy. Są szczególnie cenione ze względu na działanie i skuteczność w oczyszczaniu powietrza, które nas otacza. Ilość sprzętu, jaki od kilku lat znika jesienią ze sklepowych półek jest nieco przytłaczający- oznacza on bowiem, że jakość powietrza w sezonie grzewczym od kilku lat nie ulega poprawie. To właśnie z tego względu ludzie zaczęli z większą świadomością dbać o otaczające ich powietrze, a skutkiem tego są właśnie znikające ze sklepów oczyszczacze powietrza. Zanim jednak udamy się do sklepu, warto jest wiedzieć, po co dokładnie idziemy. Okazuje się bowiem, że model modelowi nierówny, dlatego też zanim udamy się do sklepu, należy dobrze zastanowić się nad tym, jakiego oczyszczacza potrzebujemy.

Nie tylko oczyszcza powietrze

Nasze rozważania należy zacząć od tego, że dostępne na rynku modele często nie ograniczają się jedynie do samej poprawy wdychanego przez nas powietrza. Często same sprzęty połączone z dodatkowymi funkcjami, jak chociażby nawilżenie powietrza, a jego wykorzystanie nie ogranicza się jedynie do samego oczyszczania powietrza, a jest przyjazne również dla alergików czy osób z obniżoną odpornością. Dlatego też warto szczególnie zastanowić się nad modelem sprzętu oraz danymi technicznymi, jakie każdy z nich posiada.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jedną z najważniejszych informacji, jakie powinny nas interesować podczas wyboru idealnego dla nas urządzenia, jest jego dostosowanie do powierzchni. Taka informacja powinna być udostępniona przy każdym modelu, bowiem umożliwia ona dobór modelu do powierzchni pomieszczenia, w którym będziemy oczyszczać powietrze, a co za tym idzie- efektywną poprawę jakości pomieszczenia. Oczywiście decydując się na przenośny model można pokusić się o zmianę miejsca pracy sprzętu, jednak należy przy tym pamiętać, że kompletne oczyszczanie powietrza wymaga czasu. Kolejną, równie istotną kwestią jest rodzaj filtru umieszczonego w sprzęcie. Informacja o tym powinna znaleźć się bezpośrednio przy urządzeniu, a najlepiej jeśli będzie to filtr HEPA, który cieszy się szczególnie dobrym poziomem wydajności i jakości oczyszczania. Decydując się również na sam model oczyszczacza, warto jest zwrócić uwagę na dostępność filtrów zamiennych. Im bardziej profesjonalny model, tym cena filtru jest wyższa, a w sezonie grzewczym może być problem z dostaniem filtra na zmianę. Przy każdym modelu można również znaleźć informacje związane z poziomem generowanego hałasu, poborem energii podczas pracy, prędkość działania, a nawet minimalny rozmiar cząstek zanieczyszczeń, jakie jest w stanie pochłonąć konkretny model. Dane takie ułatwią nam ostateczny wybór modelu.

Cena, a jakość sprzętu

Podobnie, jak w przypadku innych sprzętów, cena nie powinna być wyznacznikiem wpływającym na wybór konkretnego oczyszczacza. Wystarczy spojrzeć na oczyszczacze powietrza Sharp, które różnią się nie tylko wyżej wymienionymi parametrami, ale również ceną, dzięki czemu każdy ze zdecydowanych na zakup sprzętu oczyszczającego znajdzie model dopasowany do swoich potrzeb.