Jak wycenić mieszkanie?

Jeśli decydujesz się na sprzedaż mieszkania, z pewnością chcesz otrzymać za nie jak największą kwotę. Przed publikacją ogłoszenia musisz odpowiednio wycenić mieszkanie. Jeśli zaniżysz stawkę, stracisz pieniądze. Jeżeli jednak będzie ona zawyżona, musisz liczyć się z dużymi problemami ze sprzedażą mieszkania. Dlatego tak ważne jest dokładnie wiedzieć, co uwzględnić przy wycenie mieszkania. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, a także co zrobić, jeśli samodzielna sprzedaż M zdecydowanie Cię przerasta.

Dlaczego wycena mieszkania ma tak duże znaczenie?

To od wyceny nieruchomości zależy, jakiej kwoty za mieszkanie będziesz oczekiwać. Bardzo ważne jest, aby przeprowadzić ją odpowiednio wcześniej. Do wyceny powinno dojść, jeszcze zanim zaczniesz szukać potencjalnego kupca. Możesz próbować wycenić mieszkanie samodzielnie, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców. Doświadczony rzeczoznawca przeprowadzi sprawną i przede wszystkim uczciwą wycenę, wskazując, co obniża cenę, a co ją zawyża. Skorzystanie z usług takiego specjalisty to pewność, że mieszkanie będzie wycenione prawidłowo. Jednocześnie pamiętaj, że do ceny podanej przez rzeczoznawcę należy dodać około 10%. To kwota, którą będziesz mógł obniżyć podczas negocjacji z ewentualnym klientem. Jeśli chcesz uniknąć problemów, postaw na skup nieruchomości w Polsce https://atrium-nieruchomosci.pl/opinie/. Wybierając dobrą firmę – na przykład Atrium Nieruchomości – nie musisz martwić się wyceną. Zajmie się tym firma.

Co ma wpływ na wycenę nieruchomości?

Fachowiec zajmujący się wyceną nieruchomości, zawsze bierze pod uwagę:

  • status prawny mieszkania;
  • lokalizację mieszkania;
  • rodzaj zabudowy;
  • piętro, na którym znajduje się mieszkanie.

Nie bez znaczenia jest oczywiście metraż mieszkania, a także to, jaki jest rozkład pomieszczeń. Również stan nieruchomości ma istotny wpływ na wycenę. Warto dodać, że wycenić można również mieszkanie z obciążoną hipoteką. Sprzedaż takiego mieszkania jest bowiem również możliwa. Niestety, wymaga więcej zachodu. Niezbędne jest między innymi uzyskanie zgody banku.

Pozycjonowanie bloga – jak ściągnąć ruch na stronę i zacząć zarabiać na reklamach AdSense
Skuteczny program do faktur VAT – warto sięgać po najlepsze rozwiązania