Jak zabezpieczyć swój telefon podczas pracy?

pexels-photo-914931

Skoro masz już swój ulubiony gadżet i chcesz z niego korzystać jak najlepiej i jak najdłużej – warto pomyśleć o tym, jak odpowiednio chronić i zabezpieczać go będąc w pracy, by nie narażać go na niepotrzebne uszkodzenia.

Porada nr 1: zainwestuj w dobre etui.

To wydaje się oczywiste, ale tak wiele osób o tym zapomina! Obudowa i osłona ekranu to kamienie węgielne zapewniające długą żywotność urządzenia. Zadrapania, wycieki, rysy – wszystko będzie trzymać się z dala Twojego telefonu, jeśli będziesz go trzymać w solidnym case. W poszukiwaniu tych najlepszych warto zajrzeć tutaj: etui Spigen

Porada nr 2: dbaj o jego czystość

Kupiłeś solidne etui. Świetnie, jesteś na dobrej drodze do pełnej ochrony swojego gadżetu. Teraz jednak musisz zdawać sobie sprawę z brudu, kurzu i wilgoci, które mogą zostać uwięzione w Twoim pokrowcu. Od czasu do czasu musisz zdjąć case i wyczyścić telefon. Możesz wyczyścić telefon i obudowę, wycierając i osuszając go. Możesz również użyć szczoteczki do zębów (czystej), aby delikatnie usunąć zanieczyszczenia z dowolnego wejścia, jakie posiada Twój telefon.

Porada nr 3: noś go bezpiecznie

Ciasne dżinsy z małymi kieszeniami wydają się być bezpiecznym miejscem na umieszczenie telefonu. Tylko pamiętaj o nacisku jaki jest wywierany na telefonie we wnętrzu ciasnych kieszeni. Panie, zamiast wrzucać telefon byle gdzie do torebki – powinny go zawsze umieszczać w bocznej kieszeni.

Porada nr 4: unikaj ekstremalnych temperatur

Ekstremalne temperatury mogą szybko doprowadzić do:

  • problemów z ekranem,
  • awarii komponentów wewnętrznych,
  • zniszczenia baterii.

Z tego powodu staraj się nie wystawiać swojego urządzenia na działanie temperatury niższej niż temperatura zamarzania oraz tej zbyt wysokiej. Coś tak prostego jak telefon może być naprawdę podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia związane ze zbyt ekstremalnymi temperaturami. Jeśli musisz go wziąć do pracy, gdzie panują takiego warunki, pamiętaj o jego zabezpieczeniu.

Porada nr 5: chroń wnętrze

Czy wiesz, że wilgoć jest zabójcą smartfonów? Gorąca woda w łazience – para dostanie się do urządzenia, z z biegiem czasu ta wilgoć może znajdować się wewnątrz twojego telefonu. Nie dopuszczaj do takich sytuacji, a gadżet będzie Ci służyć dużo dłużej.

Ochrona urządzenia nie oznacza bowiem tylko troskę odnosząca się do jego wyglądu zewnętrznego. Nawet jeśli twój telefon jest w doskonałej kondycji fizycznej, może zostać uznany za bezużyteczny, jeśli system operacyjny Android nie jest chroniony przed uszkodzeniem. Z biegiem czasu użytkownicy Androida mogą zauważyć, że ich telefony są mniej funkcjonalne niż kiedyś, aplikacje nie otwierają się tak szybko. Jeśli zignorujesz te znaki, w końcu twoje urządzenie zwolni do ślimaczego tempa, stając się bezużyteczne. Nie zapomnij o tym w swoich działaniach profilaktycznych!

Porada nr 6: zaktualizuj aplikacje

W nawiązaniu do punktu poprzedniego: regularnie aktualizuj swoje aplikacje ze Sklepu Google Play. Te aktualizacje zawierają nowe funkcje i poprawki błędów dla różnych problemów. Regularnie stosuj aktualizacje, a telefon będzie działał optymalnie.