Jak zamienić pasję w atrakcyjny zawód?

ksa-logo-na-strone-2013-2

Co będziesz robić za kilka lat? Obojętnie czy jesteś po szkole średniej, czy studiujesz, czy pracujesz, warto się zastanowić. Czy Twoje studia lub  praca to dobry wybór?

Zastanów się dobrze, co tak naprawdę Cię interesuje i w jakim kierunku chcesz się rozwijać. Skonfrontuj swoje plany z wymaganiami rynku pracy. Sprawdź jakie zawody są poszukiwane i wybierz coś, co będzie sprawiać Ci satysfakcję i zapewni pracę. Jeśli interesujesz się sztuką, fotografią lub modą zamiast iść na kulturoznawstwo, przejrzyj oferty szkół mody, szkół fotografii, kursów stylizacji, studiów aktorskich, na których oprócz wiedzy teoretycznej zdobędziesz także cenne umiejętności. Wybierając szkołę warto przejrzeć galerie prac studentów, galerie z dyplomami, jak również sprawdzić jak potoczyły się losy absolwentów.

Kreatywne i przyszłościowe kierunki oferują Krakowskie Szkoły Artystyczne (KSA), które kształcą w zakresie: projektowania mody, fotografii, visual merchandisingu, projektowania wnętrz, modelowania i konstrukcji ubioru  oraz aktorstwa i choreografii  Są to dwuletnie lub dwuipółletnie szkoły, w zależności od kierunku, w których nauka odbywa się  w trybie dziennym i zaocznym. W programie oprócz teorii uwzględnione są przede wszystkim zajęcia warsztatowe, które uczą od podstaw i przygotowują do zawodu. Studenci KSA zdobywają także wiedzę przydatną do założenia i prowadzenia własnej firmy. Jeżeli znasz dobrze język angielski i chcesz jeszcze poprawić jego znajomość możesz podjąć naukę w grupach międzynarodowych na kierunku moda lub fotografia.

Wielu absolwentów Krakowskich Szkół Artystycznych otworzyło własne marki modowe, biura projektowe  lub firmy oferujące szeroki zakres usług fotograficznych współpracujące ze znanymi magazynami, agencjami reklamowymi lub firmami modowymi. Liczni działają jako freelancerzy  lub znaleźli zatrudnienie w interesujących ich dziedzinach.

Wykładowcy KSA to wybitni specjaliści, czynni zawodowo artyści: projektanci mody, artyści fotograficy, aktorzy, tancerze, specjaliści od marketingu i PR, którzy wprowadzają studentów w tajniki branży. Kilka kierunków w jednym miejscu pozwala słuchaczom na podejmowanie aktywnej współpracy i realizowanie różnorodnych projektów, zachęcając do wymiany myśli i dyskusji. Nieformalna, żywa atmosfera tworzy interdyscyplinarną społeczność młodych artystów.

Krakowskie Szkoły Artystyczne to świetna alternatywa dla uczelni wyższych, na których nauka trwa kilka lat i gdzie zazwyczaj jest mało praktyki. W KSA słuchacze w przeciągu kilku semestrów intensywnej nauki i pracy zdobywają kompleksowe przygotowanie do zawodu.  Szkoła umożliwia udział w ważnych międzynarodowych imprezach takich jak: Cracow Fashion Week, Wystawa fotografii Focus on Fashion, Krakowskie Spotkania z Dizajnem Zaprojektowani, co stanowi świetną promocję studentów i absolwentów, a także okazję do spotkania z osobistościami mody, fotografii i dizajnu. Oprócz tego organizowane są także mniejsze wydarzenia np. pokazy mody, wystawy fotografii, rysunków oraz przedstawienia teatralne. W trakcie nauki w szkole studenci mają niepowtarzalną okazję na stworzenie profesjonalnego portfolio, a na zakończenie każdego z kierunków przygotowywane są pokazy i wystawy dyplomowe, na które zapraszani są przedstawiciele najważniejszych firm ze świata mody, fotografii i dizajnu.

KSA w swojej ofercie ma także kursy krótkoterminowe np. kurs kroju i szycia, kurs visual merchandisingu, kurs konstrukcji ubioru, kurs konstrukcji bielizny, kursy komputerowe, kurs rysunku, kurs stylizacji oraz kursy aktorskie, które mogą pozwolić na doszlifowanie swoich umiejętności lub zdobycie niezbędnych podstaw. Szczegółową ofertę szkół oraz kursów znaleźć można na stronie internetowej: http://www.ksa.edu.pl/

Krakowskie Szkoły Artystyczne to przykład tego, jak realizować pasję i zyskać przyszłościowy zawód. Najważniejsze jest to, żeby nie ulegać ogólnej presji i świadomie podejmować decyzje kształtujące naszą karierę zawodową. Warto czasem wybrać własną ścieżkę i zyskać kreatywny zawód, który pozwoli na samodzielność i samorealizację.