Jak znaleźć dobrą pracę w Londynie?

living-and-working-london-intro

Skorzystaj z rewelacyjnych ofert pracy w Londynie, zanim będzie za późno! Ale jak zamierzasz znaleźć pracę w Londynie jako obcokrajowiec? Londyn zawsze był magnesem nie tylko dla Europejczyków ale i ludzi z całego świata, którzy szukają ekscytującego stażu lub stałej pracy.

Ta ogromna liczba międzynarodowych osobistości w tym brytyjskim mieście sprawiła, że Londyn jest niezwykle konkurencyjny na rynku pracy z profesjonalnego punktu widzenia, gdzie wszyscy wysoko wykwalifikowani i przygotowani absolwenci uzbrojeni w kartę ekuz kraków (www.polisaturystyczna.pl) ciężko walczą o tę pracę. Ale to nie powinno powstrzymywać cię od tego, co chcesz osiągnąć!.

Jak znaleźć pracę w Londynie?

Ale nie martw się – oto kilka wskazówek na temat tego, jak znaleźć pracę w Londynie!

Zapytaj się!

Jeśli pracujesz dla wielonarodowej firmy, która ma biuro w Londynie, zapytaj HR o więcej informacji. To samo dotyczy sytuacji, gdy uniwersytet ma związki z niektórymi firmami w mieście (zawsze tak się dzieje). Wysyłaj e-maile. Zbieraj kontakty. Pokaż im, że jesteś zainteresowany. Jeśli nie zapytasz, nie dostaniesz. Przecież nic nie tracisz!

Zajrzyj do właściwych miejsc

W zależności od rodzaju pracy, której szukasz, istnieje wiele sposobów na to, aby je zdobyć. To szokujące, jak wielu ludzi polega całkowicie na agencjach pośrednictwa pracy, aby znaleźć pracę, bez zbytniego wysiłku w poszukiwaniu pracy.

Strony z ofertami pracy w Londynie:

Gumtree: tutaj możesz znaleźć losowy koktajl rzeczy, od rowerów po psy, od materacy do pracy! Wszystko jest podzielone na kategorie i z racji tego że ten serwis jest jednym z najpopularniejszych jest to często wykorzystywane przez agencje i firmy oferujące interesujące (i mniej interesujące) możliwości. Jednak warto dać mu szansę. Caterer i BarZone koncentrują się na ofertach w zakresie gastronomii, od hoteli po restauracje i bary. Pierwszy to główny punkt odniesienia dla osób poszukujących tego typu zadań, podczas gdy drugi ma mniej reklam, ale jest dość specyficzny.

Rzeczywiście gromadzi ogłoszenia o pracę ze wszystkich innych platform, dzięki czemu można łatwo znaleźć pracę w określonej lokalizacji (np. W Londynie) w jednym miejscu. IT Job Board. Nazwa mówi wszystko. Oto raj dla techników i tech-maniaków, gdzie można znaleźć wszelkiego rodzaju prace. Większość ogłoszeń jest bardzo specyficzna, co ułatwia osobom o jasnych pomysłach znalezienie wielkich możliwości.

The Guardian Jobs – to wiodąca brytyjska gazeta która ma ładną sekcję ogłoszeń o pracę: możesz badać według obszaru, wynagrodzenia, rodzaju umowy, a także rodzaju pracy. I wreszcie, dla artystów: Arts Jobs jest miejscem, gdzie należy szukać ciekawych ofert. Tutaj są wszelkiego rodzaju ogłoszenia o pracy od fotografii do teatru, a także planowania wydarzeń i filmów.

Bądź pokorny

Nie ma nic co londyńscy pracodawcy ceniliby w pracownikach bardziej niż pokorę. Nigdy nie popełniaj pomyłki w pomieszaniu pokory z brakiem pewności siebie. To ostatnie jest niezbędne, jeśli chcesz odnieść sukces w Londynie (lub gdziekolwiek indziej, naprawdę), ale arogancja nie zaprowadzi ci daleko. Tak więc, w rozmowach o pracę, ale także w swoim CV, pamiętaj, aby być pokornym.