Jakie wyposażenie powinno znaleźć się w magazynie?

ikea-2714998_960_720

Wyposażenie każdego magazynu odgrywa bardzo ważną rolę. Dzięki niemu praca osób zatrudnionych w nim może zostać maksymalnie usprawniona lub też utrudniona. Dlatego też trzeba zwrócić uwagę na każdy detal, przy czym nawet pojedynczy wybór powinien przy okazji dawać całkowitą gwarancję bezpieczeństwa dla osób, które będą przebywać w magazynie.

Podstawowe wyposażenie w każdym magazynie

Nie da się ukryć, że istnieje wyposażenie, które po prostu musi znaleźć się w magazynie, niezależnie od jego wielkości, czy rodzaju przechowywanych towarów.

Najważniejsze wyposażenie magazynu:

  • wózki transportowe,
  • słupki przestawne,
  • lustra magazynowe,
  • regały metalowe,
  • znaki bezpieczeństwa.

Wózki transportowe — najważniejsze wyposażenie

Przy wyborze wózków musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na jego udźwig. Tym bardziej, jeśli przewożone mają być towary o bardzo dużej wadze. W końcu pracownicy magazynu nie są w stanie dźwigać najcięższych produktów.

W dalszej kolejności zwróć uwagę na konstrukcję wózka. Przede wszystkim powinien być on ergonomiczny i zapewniać pełne bezpieczeństwo osobie, która nim kieruje. Sam sposób kierowania nim również odgrywa bardzo dużą rolę, gdyż pracownicy nie mogą mieć najmniejszych problemów z tą czynnością. Jedynie w ten sposób zmniejszone będzie ryzyko wystąpienia jakiegoś wypadku lub uszkodzenia towarów.

Pamiętaj również o tym, że istnieją również modele wózków, które przeznaczone są jedynie do towarów o mniejszym udźwigu i również warto je posiadać w magazynie, gdyż znacznie przyspieszają one pracę osób, które w nim pracują.

Co warto wiedzieć o znakach ostrzegawczych w magazynach?

Oznakowanie magazynu jest obowiązkiem każdego pracodawcy, gdyż wpływa na stopień bezpieczeństwa pracowników. Poza tym znaki sprawiają, że znacznie szybciej można znaleźć odpowiednie towary, dzięki czemu praca magazyniera staje się znacznie bardziej wydajna i lepiej zorganizowana. W skład znaków ostrzegawczych powinny znaleźć się również te, które informują o drodze ewakuacyjnej z magazynu. Warto pamiętać, że polskie prawo wymaga oznakowania w magazynie.

Regały w magazynie są niezbędne

Mimo iż każdy magazyn może na swój sposób różnić się od siebie, to jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w większości z nich znajdują się metalowe regały. Przy ich wyborze trzeba zwrócić uwagę na jakość tworzywa, pojemność, czy też wymiary. Poza tym mogą one być zabudowane lub też nie. Istnieją również regału, które przy nogach, mają zamontowane kółka lub też takie, których nie można przemieszczać. Dlatego warto wybrać modele, które będą spełniać nasze potrzeby i usprawniać pracę magazynierów.

Pomoc w wyposażeniu magazynu

Wyżej wymienione wyposażenie i wiele innych przedmiotów, które idealnie sprawdzą się w magazynach, można zakupić na fami.com.pl. Dużą zaletą tej firmy jest możliwość kupienia wszystkiego w jednym miejscu, a przy okazji po rozsądnej cenie i w najwyższej jakości.