Jesteś zawodowym kierowcą? Dowiedz się co zrobić, by jeździć jeszcze lepiej

104861828-driving-school-3.1910x1000

Za każdym razem, gdy znajdujesz się za kierownicą, operujesz bardzo niebezpiecznym urządzeniem. Niezależnie od tego, czy jest się doświadczonym kierowcą, czy właśnie ukończyło się kurs jazdy dla kierowców, zawsze jest miejsce i czas na poprawę, jeśli chodzi o prowadzenie pojazdu. Jednak jeśli chodzi o profesjonalnych kierowców nie jest to opcją, ale obowiązkiem.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu.

#1 Weź pod uwagę dodatkowe lekcje jazdy.

Dodatkowa nauka jazdy Tarnowskie Góry nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu, ale także są to całkiem dobre kursy odświeżające dla każdego, kto chce sobie przypomnieć podstawy. Czy wiesz, jak sprawdzić, jak daleko przed Tobą znajduje się pojazd na podstawie prędkości swojego samochodu? Czy wiesz, że jedno piwo może już wpłynąć na czas reakcji za kółkiem? Takie rzeczy można poznać na dodatkowym kursie.

#2 Parkuj z większą precyzją.

Parkowanie (zazwyczaj) jest łatwe, gdy tylko się je opanuje, ale w ciasnych miejscach lub gdy nie jesteś w stanie wjechać przodem – warto poznać kilka sztuczek. W sieci można znaleźć wiele przydatnych infografik na temat parkowania równoległego, wstecznego i prostopadłego. Szczególna uwagę warto zwrócić na szczegółowe instrukcje dotyczące parkowania równoległego. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy podczas parkowania, zastanów się nad uzyskaniem fachowej pomocy.

#3 Trzymaj ręce za kierownicą w prawidłowych pozycjach.

Przez dziesięciolecia instruktorzy prowadzenia pojazdów uczyli uczniów trzymać ręce na kierownicy w nieprawidłowy sposób. W ciągu ostatnich kilku lat te wytyczne uległy zmianie, więc teraz powinieneś trzymać ręce niżej. Zapewnia to większą kontrolę i stabilność podczas jazdy, a także jest najbardziej ergonomiczną pozycją gdy jako zawodowy kierowca musisz tak trzymać ręce przez dłuższy czas. Mięśnie są bardziej zrelaksowane i mają większą kontrolę nad pojazdem. Wtedy niemalże natychmiast staniesz się lepszym kierowcą.

#4 Ustaw lusterka tak, aby odsłonić wszelkie niewidoczne miejsca.

Również w internecie znajdziesz wiele dodatkowych materiałów na ten temat.

#5 Nie prowadź, gdy jesteś śpiący.

Wszyscy znamy niebezpieczeństwa związane z jazdą po spożyciu alkoholu, ale poważny brak snu może również wpłynąć negatywnie na ciebie (niektórzy profesjonalni kierowcy prawie, że nie  śpią!) – a jeden na sześć śmiertelnych wypadków wynika z winy sennego kierowcy, zgodnie z badaniami Za każdym razem, gdy twoje zdrowie psychiczne może być zagrożone – czy to z powodu alkoholu, złego snu, nowych leków, czy nawet z okropnego przeziębienia – jest czas, aby pozostać z dala od drogi lub znaleźć alternatywę dla prowadzenia samochodu.

#6 Nie stawiaj na prędkość

Pewnie, że jako kierowcy zawsze chcemy dotrzeć jak najwcześniej do naszych miejsc docelowych, ale wszystkie przyspieszenia naprawdę zwiększają ryzyko wypadku lub otrzymania mandatu na przekroczenie prędkości, a nawet – utraty pracy. Oto dlaczego lepiej jest jechać z zalecaną prędkością lub poniżej niej.