Rozwój kariery zawodowej, czyli dlaczego warto podjąć studia wyższe?

Pracodawcy coraz częściej wymagają od kandydatów na stanowiska posiadania wykształcenia wyższego. Dyplom ukończenia studiów daje dziś wiele możliwości, pomaga również poszerzyć posiadane kompetencje zawodowe. Studia wyższe warto jednak wybrać mądrze, kierując się przede wszystkim uwarunkowaniami rynku pracy.

Przepustka do kariery?

Studia bywają przez niektórych nazywane przepustką do dalszej kariery- trudno nie zgodzić się z tym, że wielu pracodawców wymaga dziś od potencjalnych pracowników posiadania wykształcenia wyższego. Dyplom muszą też przedstawić kandydaci, którym marzy się awans. Niemniej jednak kierunek studiów warto dobierać mądrze- nie każdy jest bowiem tak samo postrzegany przez pracodawców. Najwartościowsze są te, które dają umiejętności praktyczne i pozwalają nabyć kompetencje zawodowe. Wśród nich można wymienić filologię obcą, pedagogikę czy zarządzanie. Wszystkie te kierunki, a także inne, o profilu praktycznym, oferuje szkoła wyższa w Wałbrzychu.

Dlaczego warto studiować w Wałbrzychu?

Jak wspomniano, studia wyższe dają nie tylko dyplom, lecz również wiedzę teoretyczną oraz konkretne umiejętności, które później można wykorzystać na rynku pracy. Szkoła wyższa w Wałbrzychu oferuje studentom naukę na kierunkach, które są cenione przez pracodawców. Ich ukończenie pozwala zdobyć niezbędne uprawnienia oraz kompetencje. Studenci mogą wybierać pomiędzy kierunkami, takimi jak:

  • filologia angielska,
  • pedagogika,
  • zarządzanie,
  • pielęgniarstwo,
  • kosmetologia,
  • architektura wnętrz,
  • dietetyka,

i innymi. Studia odbywają się w systemie dziennym oraz zaocznym, co daje możliwość połączenia ich z pracą zawodową. Co ważne, program nauczania spełnia wszelkie wymogi ministerialne, dzięki czemu absolwent jest dobrze przygotowany do wejścia na rynek pracy.

Studia- dobra inwestycja w siebie

Niektórzy rezygnują z podjęcia studiów od razu po maturze. Powody takiej decyzji są różne, jednak warto mieć świadomość, że prędzej czy później uzyskanie dyplomu może okazać się koniecznością. Najczęściej wymagają go nie tylko potencjalni pracodawcy, ale również obecni, którzy chcieliby przyznać konkretnej osobie awans. Należy pamiętać, że studia można tak naprawdę podjąć w każdym wieku- trzeba jedynie spełnić wymogi formalne uczelni. Co istotne, wybrany kierunek powinien być zgodny z naszymi zainteresowaniami oraz planami zawodowymi. Zajęcia natomiast powinny być prowadzone przez specjalistów w swojej dziedzinie, którzy przekażą wszelkie, niezbędne informacje.

e-PIT 2023 – co warto wiedzieć?