Katowice – najbardziej udane start-upy

city-2199041_960_720-1

Startup to najlepsza szkoła przedsiębiorczości i znakomita szansa, by wykorzystać swój potencjał. Ciągłe poszukiwanie skutecznych rozwiązań i dążenie do rozwoju obaczone bywa widmem porażki – trudno uniknąć niepowodzeń, gdy stawia się pierwsze kroki w świecie biznesu. W Katowicach działają jednak bardzo udane start up’y udowadniające, że poniesienie dużego ryzyka potrafi zaowocować spektakularnym sukcesem.

Diabdis

Diabdis jest bezpłatnym programem stworzonym w celu wspierania kompleksowej kontroli cukrzycy. Łączy w sobie cechy tradycyjnej przychodni specjalistycznej i nowoczesnych technologii. To zarówno urządzenie przesyłające dane z glukometru do platformy analizującej wyniki, jaki i zespół specjalistów motywujących do wyrównywania poziomu cukru i prowadzenia zdrowego trybu życia. Dzięki Diabdis chorzy zyskują możliwość skorzystania z bezpłatnej porady diabetologa, psychologa, dietetyka i edukatorów cukrzycowych. Oszczędzają też czas, posługując się automatycznym dzienniczkiem glikemii. Diabdis powstał w 2014 roku. Został utworzony przez lekarza – Szymona Dziedzica, właściciela firmy telemedycznej – Tomasza Dąbrowskiego oraz projekt managerkę, Magdalenę Dutkiewicz. Pierwsze efekty pracy zespołu Diabdis można było podziwiać w pilotażowym programie, zakończonym w pierwszej połowie lutego 2016 r. Aż 95 proc. jego uczestników poleciłoby udział w programie Diabdis innym diabetykom – wyniki badań potwierdziły, że wpływa on na poprawę jakości życia cukrzyków.

Rentcar.pl

Rentcar.pl to serwis, który usprawnia poszukiwania samochodu do wynajęcia. Umożliwia on wyszukanie i zarezerwowanie samochodu – nie tylko od światowych gigantów wśród wypożyczalni aut, ale też od lokalnych firm o bardziej zindywidualizowanym podejściu do klienta. Serwis gromadzi w jednym miejscu różne oferty pochodzące z wielu wypożyczalni. Panel wyszukiwania rozbudowany o liczne filtry pozwala na odnalezienie wariantu najlepiej dopasowanego do naszych potrzeb. Większość dostępnych w RentCar samochodów posiada gwarancję fabryczną. Z kolei wypożyczalnie oferują pomoc w razie nagłych problemów.

Tripholder

producent pasów transportowych Twojepasy.plModelem biznesowym Tripholder przypomina AirBnB. Nie skupia się jednak na pośredniczeniu w poszukiwaniach noclegu, ale na ułatwianiu podróżowania poprzez udostępnianie ofert osób prywatnych oraz podmiotów komercyjnych. Oferenci dysponują najróżniejszymi środkami transportu, nawet tymi najbardziej zwariowanymi. Użytkownicy portalu mogą wybrać się na przejażdżkę psim zaprzęgiem, skuterem, quadem, kabrioletem, odbyć lot balonem, sterowcem, wiatrakowcem albo płynąć tratwą lub poduszkowcem. To klienci decydują, w jaki sposób będą przemieszczać się z jednego miejsca w drugie, ciesząc się niezwykłym doświadczeniem i gromadząc dziesiątki bezcennych wspomnień z podróży. Z portalu Tripholder korzystają zarówno klienci, jak i przewoźnicy. Dzięki temu użytkownicy nie tylko zarabiają pieniądze i zmniejszają koszty utrzymania środka transportu, ale też nawiązują kontakt z wyjątkowymi ludźmi. Twórcy Tripholder pragną budować społeczność, którą łączy przyjemność planowania podróży. Założyciel start-up’u, Sebastian Szajter, opowiada, że zbudowanie platformy trwało 2 lata i było nie lada wyzwaniem. Zadowoleni użytkownicy wciąż wyrażają swoje wsparcie pozytywnymi opiniami, a ciekawy pomysł przekształcił się w innowacyjne, pomocne narzędzie dla podróżników.

Najbardziej udane katowickie start up’y udowadniają, że dzięki pracy, odwadze i nieszablonowemu myśleniu można osiągnąć sukces. Pasja zamienia się wówczas w sposób na życie i dobrze prosperujący biznes. Twórcy start up’ów z Katowic inspirują i zachęcają młodych przedsiębiorców do realizacji najbardziej zaskakujących planów.

Jeśli jednak nie lubisz ryzyka i wolisz współtworzyć firmę o ugruntowanej pozycji, tutaj poznasz atrakcyjne oferty pracy w Katowicach i zgłębisz uwarunkowania lokalnego rynku pracy.