Klimatyzacja bez tajemnic – pytania i odpowiedzi

Wybór odpowiedniego klimatyzatora nie jest łatwy. Pamiętaj też, że zawsze mogą wystąpić problemy, jeśli klimatyzator jest zbyt duży dla danej przestrzeni. Im więcej wydostaje się zimnego powietrza – tym więcej obszaru musi krążyć, aby termostat nie dawał fałszywych odczytów. Jeśli urządzenie jest przewymiarowane, zimne powietrze odbija się od ściany z powrotem na siebie, powodując fałszywy odczyt termostatu – powodując wyłączenie sprężarki, ponieważ termostat odczytuje, że ustawiona temperatura została osiągnięta.

Gdy urządzenie jest wyłączone – termostat jest w stanie odczytać rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu, co powoduje ponowne włączenie sprężarki. Proces ten będzie kontynuowany, powodując wyłączanie i włączanie sprężarki co dwie do trzech minut, ale nigdy nie pozostanie włączone wystarczająco długo, aby skutecznie schłodzić pomieszczenie lub usunąć nieprzyjemną wilgoć. W przypadku chłodzenia pomieszczeń o słabej izolacji, dużych pomieszczeniach lub południowej lub zachodniej ekspozycji na słońce, musisz więc jeszcze bardziej przyłożyć się do wyboru klimatyzacji. Klimatyzacja – chłodne i czyste powietrze w Twoim domututaj szukaj dodatkowych wskazówek.

Jaka jest różnica między sterowaniem ręcznym a elektronicznym w klimatyzacji?

Sterowanie ręczne będzie miało pokrętło, za pomocą którego ustawiasz temperaturę na niską, średnią lub wysoką. Elektroniczne elementy sterujące mają touchpad i cyfrowy wyświetlacz, który pozwala ustawić urządzenie na określoną temperaturę. Urządzenie musi mieć elektroniczne sterowanie do obsługi pilota.

Czy znasz różnicę między ogrzewaniem elektrycznym a pompą ciepła?

Kiedy jednostka wskazuje, że jest ciepło elektryczne, w urządzeniu znajduje się listwa termiczna, która wykorzystuje wentylator do rozprowadzania ciepła. Ciepło elektryczne ma na celu dotowanie istniejącego źródła ciepła. Funkcja pompy ciepła jest podobna do klimatyzatora, jednak zamiast chłodzić powietrze jak latem, ogrzewa powietrze i rozprowadza je w pomieszczeniu. Często nie działa, gdy na zewnątrz jest chłodniej niż 40 stopni, ale niektóre jednostki mają elektryczne wspomaganie cieplne. Jeśli ciepło jest dla Ciebie bardzo ważne, najlepszym wyborem może być jednostka dzielona bezkanałowa. Warto tutaj sprawdzić artykuł: Klimatyzacja w bloku? Dlaczego nie!a potem porozmawiać z ekspertem od klimatyzacji.

Co oznacza Energy Star przy urządzeniu do klimatyzacji?

Energy star to wspierany przez rząd program testujący efektywność energetyczną produktów. Produkty, które spełniają surowe wymagania dotyczące efektywności energetycznej określone przez rzęd, są oznaczone jako Energy Star.

Jak określić poziom hałasu?

Wszystkie klimatyzatory wytwarzają jakiś rodzaj hałasu, jednak klimatyzatory dostępne na rynku zostały zaprojektowane tak, aby były cichsze niż starsze jednostki. Jeśli jest to dla Ciebie ważne, rozejrzyj się, które aktualnie systemy są znane jako najcichsze klimatyzatory pokojowe w branży. Zdanie wielu to bezkanałowe systemy klimatyzacji typu split są najcichszym typem klimatyzatorów, ponieważ sprężarka znajduje się poza domem.