Kobiecy biznes – gdzie szybko i pewnie dostaniesz pożyczkę na start?

dotacje z Urzędu Pracy

Na dzisiejszym rynku pracy panie radzą sobie doskonale. Są wykształcone, przedsiębiorcze i nie boja się nowych wyzwań. Coraz więcej kobiet decyduje się na pozostawienie etatu i założenie własnego biznesu. Warto jednak pamiętać, że oprócz dobrego pomysłu i chęci do pracy na swoim, najczęściej na starcie potrzebna jest również spora gotówka na rozkręcenie firmy.

Rozpoczęcie własnej działalności zawsze wiąże się ze sporymi wydatkami, choć ich poziom jest uzależniony od rodzaju branży. Osoby, które pracują przy komputerze, najczęściej nie potrzebują zbyt wiele inwestować, by z etatu przejść na własną działalność gospodarczą. Zupełnie inaczej jest w przypadku branż handlowych i usługowych, w których aby zarabiać, najpierw trzeba sporo zainwestować. Panie, które decydują się na własny biznes, często wchodzą w typowo kobiece działalności. Zakładają firmy zajmujące się usługami kosmetycznymi, szyciem, doradztwem żywieniowym czy innymi dziedzinami z branży urodowej. Oprócz dobrego pomysłu i doświadczenia w branży często muszą mieć pieniądze na nowoczesny sprzęt, miejsce do prowadzenia działalności czy na reklamę, bez której początki w każdej branży mogą okazać się bardzo trudne.

Różne formy wsparcia finansowego dla firm

Wystartowanie w kobiecym biznesie wymaga na początku napisania dobrego biznesplanu oraz ustalenia źródła finansowania. Panie, które nie dysponują wystarczającym kapitałem własnym, musza ratować się pożyczkami, kredytami lub różnego rodzaju dotacjami. Sporo dotacji można znaleźć w urzędach pracy bądź w programach unijnych. Są to pieniądze, których nie trzeba oddawać, o ile spełni się określone w umowie dotacji warunki. Niestety, nie każdy rodzaj biznesu umożliwia uzyskanie wsparcia w postaci dotacji. Wtedy przyda się kredyt lub pożyczka na start. Są to co prawda produkty finansowe, które należy spłacić, jednak idealnie sprawdzają się w sytuacji, gdy nie ma innej możliwości uzyskania finansowania na założenie działalności.

Gdzie pożyczyć pieniądze na start działalności?

Kredyty na start dla firm można znaleźć w ofercie większości banków. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że ich uzyskanie wymaga spełnienia wielu wymagań i załatwienia dużej ilości formalności. Na decyzję kredytową czeka się dość długo, co nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy liczy się każdy dzień do zaczęcia własnego biznesu. Panie, którym zależy na szybkim otrzymaniu gotówki, mogą natomiast skorzystać z bogatej oferty pożyczek online oferowanych przez firmy pozabankowe. Pożyczka online to sprawdzone rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej osób. Jest łatwo dostępna, można ją otrzymać praktycznie w kilkanaście minut, nie trzeba też dostarczać żadnych zaświadczeń o zarobkach czy o kondycji finansowej. Co więcej, w ramach pożyczki online można otrzymać kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rozłożonych na dogodne raty. Jest to więc świetny sposób na zastrzyk finansowy na początku biznesu.