OC kontra AC – czym się różnią między sobą?

insurance-1991214_640Każdy właściciel samochodu doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest posiadanie dobrego ubezpieczenia samochodu. Przydaje się ono w szczególności wszelkich losowych wydarzeń, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Choć składki polis ubezpieczeniowych nie nalezą do najtańszych, warto w nie inwestować, gdyż w ten sposób kupujemy sobie niejako spokój oraz pewność, że nie będziemy musieli w razie czego pokrywać strat z własnej kieszenie.

Najpopularniejszymi ubezpieczeniami na polskim rynku są ubezpieczenia OC i AC. To pierwsze, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, jest obowiązkowe i musi je posiadać każdy samochód, który porusza się po drogach publicznych. Nawet, jeśli autem jeździmy sporadycznie, należy wykupić polisę na cały okres ubezpieczeniowy. Dzięki ubezpieczeniu nie będziemy musieli pokrywać z własnej kieszeni kosztów odszkodowań czy rekompensat w sytuacji, gdy będziemy sprawcami wypadku. A nierzadko są to kwoty idące w dziesiątki czy setki tysięcy. Nie warto więc ryzykować i oszczędzać na polisie OC, gdyż poza mandatem mogą nas spotkać o wiele poważniejsze finansowe konsekwencje.

Ubezpieczenie chroniące auto

W odróżnieniu od OC, ubezpieczenie AC nie jest już obowiązkowe, a to oznacza, że cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem wśród klientów firm ubezpieczeniowych. A tymczasem taka polisa również jest bardzo przydatna, gdyż chroni samochód przed wszelkimi zdarzeniami losowymi. Jeśli nasz samochód zostanie skradziony, podpalony, spadnie na niego wielki konar drzewa lub pojawi się jakiekolwiek inne zdarzenie losowe, wtedy możemy liczyć na wypłatę środków z ubezpieczenia. Jeśli natomiast nie posiadamy ubezpieczenia AC, musimy liczyć się z tym, że zostaniemy z uszkodzonym autem lub z niczym, jeśli zostanie ono skradzione. Ubezpieczenia AC nie są wbrew pozorom wielkim obciążeniem dla budżetu. Co ciekawe, można też znaleźć atrakcyjne pakiety ubezpieczeń, na przykład OC i AC, które kosztują sporo mniej niż suma oddzielnie kupowanych składek.

Dobry wybór ubezpieczyciela

Aby znaleźć więcej dobrych i sprawdzonych informacji na temat poszczególnych rodzajów ubezpieczeń, warto zajrzeć na http://porownywarka-ubezpieczen.pl/ubezpieczenie-typu-gap-co-to-takiego/. Wybierając ubezpieczenie warto również poprzedzić je porównaniem ofert różnych firm. W sieci znajdziemy wiele dobrych, aktualnych i sprawdzonych porównywarek, w których podaje się podstawowe dane na temat kierowcy oraz pojazdu i od razu w jednym miejscu zobaczymy, jak wygląda oferta poszczególnych firm ubezpieczeniowych, zarówno największych graczy na rynku, jak i nieco mniejszych podmiotów. Dzięki temu możemy mieć czarno na białym, która firma oferuje w naszym przypadku najlepsze usługi i do niej skierować swoje kroki. Pozwala to oszczędzić sporo czasu, a docelowo także pieniędzy.