Kosmetyczka – zawód i pasja

slide01

Każdy zawód jest w jakimś stopniu dla człowieka inspirujący. Oczywiście, nie mamy tu na myśli tych, którzy pracują li tylko dla tzw. „przeżycia”. Ich praca jest często wykonywana prawie automatycznie, a oni sami wcale nie są zadowoleni ze swych czynności. Nie jest to dobre, ponieważ praca wykonywana automatycznie nic ze sobą nie niesie, a przede wszystkim nie rozwija pracującego.

Jeśli mamy zacięcie w przysłowiowym „dekorowaniu” ludzi, możemy zając się kosmetyką. Jest to zawód wielce obiecujący, ponieważ klientek raczej nie braknie. Np. możemy robić pedicure dla klientów z miasta Gdynia, czy Kraków. Także i Warszawa, czy inne – nawet mała miejscowość w której mieszkają ludzie, chce mieć zrobione dobrze paznokcie. Oczywiście, być może są ludzie, którzy sami zajmują się swoimi paznokciami. Jednak profesjonalista może nie tylko zrobić paznokcie, ale również doradzić nam w kwestii utrzymania ich zdrowia, oraz odporności na wszelkie czynniki zarówno atmosferyczne, jak i zewnętrzne. Ludzkie paznokcie są wyjątkowo delikatne. To właśnie one „pokazują” jaki jest stan zdrowia danego człowieka. Po paznokciach możemy zobaczyć stan naszej skóry, czy włosów, oraz ilość witamin w organizmie.

Masaż w gabinecie kosmetycznym

Jest wiele rodzajów masaży. Np. rollmasaż- jest to chińska, tradycyjna metoda masażu rolkowego, która ma niezwykle skuteczne sposoby na piękną i szczupłą sylwetkę. Polega ona na masowaniu całego ciała. Takie masowanie odbywa się za pomocą drewnianych rolek, które to z kolei są umieszczone w ruchomym bębnie. Taki masaż można uprawiać zarówno w domu, jaki i w gabinecie kosmetycznym. Każdy gabinet kosmetyczny zatrudnia odpowiednio przygotowane do pracy kosmetyczki, których pasją jest „malowanie”, oraz ulepszanie ludzkiego ciała. Jest to zawód, który mogą wykonywać praktycznie wszyscy. Ale nie wszyscy będą wykonywać go dobrze.

Tak też jest i w innych zawodach. Można być dobrym kierowcą, ale wcale nie trzeba mieć do tego zacięcia. Czyli, uprawianie zawodu kierowcy wcale nie musi się nam podobać. Robimy to tylko dlatego, że pragniemy zarobić parę groszy na życie. Tak samo jest z zawodem kosmetyczki. Nie ma tu żadnych rozgraniczeń płciowych. Tak samo kobiety, jak i mężczyźni mogą pracować w tym zawodzie. Jednak przeważającą ilością są oczywiście kobiety.

Kosmetyczka nie ogranicza żadnej płci

Czy ktoś widział mężczyznę – kosmetyka? Nie jest to powszechny widok. Ale bardzo pozytywny. Jeśli zobaczymy mężczyznę pracującego jako kosmetyczka, powinniśmy właśnie jego wybrać do upiększenia naszej twarzy, oraz ciała. Dlaczego? Ponieważ, jeśli mężczyzna zdecydował się na ten zawód, na pewno jego pasją jest kosmetyka. U kobiety może to się różnie objawiać. Ale jeśli mężczyzna pracuje w zakładzie kosmetycznym to znaczy, że jest w tym najlepszy. Każdy człowiek pracujący w „nie swoim zawodzie” – robi to z pasji i na pewno robi to nad wyraz dobrze. Dlatego, nie ma co się wahać. Warto skorzystać z takiej kosmetyczki, której pasją jest jej profesja.

Interesuje Cię zawód kosmetyczki> Zobacz jak wygląda Rollmasaż, pedicure, paznokcie – Gdynia

Poradnik: Jak zostać konsultantką AVON