Kosztowna naprawa komina – tylko po sprawdzeniu renomy firmy kominiarskiej!

Jeśli kiedykolwiek dostaniesz telefon z propozycją wyczyszczenia komina z ogromną zniżką, uważaj! Jest zbyt wiele oszustów udających wykwalifikowanych kominiarzy. Ich celem jest przyjęcie twoich pieniędzy jako zapłaty za pracę, której nie mają umiejętności do wykonania. Ci nieuczciwi ludzie będą twierdzić, że ze względów bezpieczeństwa należy natychmiast dokonać kosztownych napraw kominów. Potem zabierają twoje pieniądze i uciekają. Najlepiej starannie wybrać kominiarza, aby mieć pewność, że zatrudniasz wykwalifikowanych specjalistów, takich jak https://www.kominiarzwroclaw.pl. W końcu, jeśli praca nie zostanie wykonana prawidłowo, Twój komin może stać się zagrożeniem pożarowym.

Poniższe informacje mogą pomóc w wyborze godnej zaufania firmy zajmującej się kominami. Pomimo faktu, że bezpieczeństwo kominów może stanowić zagrożenie życia lub śmierci, branża kominiarska nie podlega konkretnej regulacji. Każdy może legalnie założyć firmę zajmującą się sprzątaniem kominów, a właściciel firmy nie musi mieć nawet narzędzi ani szkolenia potrzebnego do prawidłowego czyszczenia kominów. Dobra wiadomość jest taka, że licencje i certyfikaty wydane przez uznane w całym kraju stowarzyszenia mogą stanowić dowód kwalifikacji zawodowych firmy i osoby fizycznej do wykonywania pracy z umiejętnościami i doskonałością – zobacz przykład https://kominiarz-lodz.com.pl/.

Uważaj na oszustwa telefoniczne

Oszustwa telefoniczne wymierzone w właścicieli domów posiadających kominki są powszechne. W niektórych przypadkach telemarketerzy kuszą konsumentów niewiarygodnie niskimi cenami i sprzedają potencjalnych klientów niezależnym wykonawcom o niskich kwalifikacjach, którzy spieszą się, aby wykonać jak najwięcej telefonów do serwisu w ciągu jednego dnia. Ponadto wpuszczenie nieznajomego do domu na podstawie rozmowy telefonicznej może narazić Cię na działalność przestępczą, w tym na sprytnych oszustów, którzy zdobywają Twoje zaufanie, ale następnie przyjmują Twoje pieniądze, a następnie nie wykonują pracy. Coroczne czyszczenie komina to najlepszy sposób na zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania systemu kominowego. Pamiętaj jednak, by znaleźć usługi kominiarskie, od firmy która spełnia wszystkie najważniejsze wytyczne przy wyborze najlepszej firmy kominiarskiej. Więcej ciekawych informacji dotyczących tej branży możesz znaleźć tutaj: http://www.otowroclaw.com/news.php?id=114668.

Sprawdź identyfikację kominiarza

Uważaj, aby sprawdzić, czy osoba, która przychodzi do twoich drzwi, aby pracować przy twoim kominie, pracuje rzeczywiście w firmie, którą zatrudniłeś. Poproś o dowód tożsamości osoby. Większość renomowanych firm zajmujących się kominiarzami posiada takowe odznaki lub mundury z nazwą firmy. Sprawdź również pojazd pod kątem identyfikacji firmy. Zatrudnienie kominiarza, który chodzi od drzwi do drzwi, szukając klientów na usługi kominiarskie, może być bardzo ryzykowne. Renomowani specjaliści od kominków zwykle noszą firmowe uniformy. Tacy również będą traktować Ciebie i Twój dom z szacunkiem. Po zakończeniu prac nie powinno być bałaganu, a technik powinien być pomocny i chętny do odpowiedzi na pytania dotyczące systemu wentylacji, kominka, usług kominowych i nie tylko.