Kosztowne leczenie dentystyczne, diagnozy medyczne – zobacz, które wydatki wciągniesz do rozliczenia firmowego.

dentist-candy-03

W naszym kraju można korzystać z leczenia stomatologicznego „za darmo”, oraz bez skierowania od lekarza rodzinnego. Oznacza to tyle, że do dentysty możemy iść wszędzie tam, gdzie tylko zechcemy. Np. jeśli zaboli nas ząb w czasie wakacji, nie trzeba „transportować się” do miejsca zamieszkania, a można skorzystać na wczasach z pomocy dentysty.

Nie ma też problemu, aby z takiej pomocy skorzystać poza granicami naszego kraju. Ale jest jeden warunek – jeśli chodzi o Polskę, interesujący nas gabinet stomatologiczny musi mieć podpisaną umowę z NFZ, wtedy stomatolog może oferować usługi, za które NFZ zapłaci. Ale uwaga!. NFZ nie zapłaci za wszystko (np. jeśli pacjent zażąda nowych implantów). Zanim więc zaczniemy coś robić, upewnijmy się co do ewentualnych kosztów zwrotu.

Ogólna stomatologia dla dorosłych, młodzieży do lat 18, oraz dzieci

Ogólna stomatologią refundowaną przez NFZ są np. zabiegi chirurgii stomatologicznej i periodontologii (choroby przyzębia). Są to także świadczenia ortodontyczne, protetyka, oraz doraźna pomoc dentysty dla osób chorych na AIDS, czy zakażonych wirusem HIV. Nie wszystko jednak, jest dla wszystkich jednakowe. Np. leczenie ortodontyczne może być bezpłatne jedynie dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Także osobom upośledzonym umysłowo „należy się” leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym, oraz w placówkach, posiadających specjalne kontrakty z NFZ. Nie jest to więc tak, że jeśli ktoś panicznie boi się dentysty, a musi bezwzględnie skorzystać z jego usług, może zażądać „uśpienia” do zabiegu. Oczywiście, może zażądać takiego „uśpienia”, ale musi za niego osobno zapłacić – co wcale nie jest takie tanie.

Kosztowne leczenie dentystyczne.

Niestety – zęby człowieka są na „priorytetowym” miejscu. Czyli takim, gdzie każdy może je zobaczyć. Brak zębów może grozić wieloma niedomaganiami zarówno fizycznymi, jak i psychicznymi. Z fizycznych niedomagań można spokojnie wyróżnić choroby trawienne. Zęby są po to, aby rozdrabniać pokarm.

Jeśli pokarm nie jest dobrze rozdrobniony, może to prowadzić do problemów z trawieniem, a jak wiadomo wątroba jest jednym z najważniejszych organów trawiennych w organizmie człowieka. Zapewniam, że nikt nie chciałby problemów z tym organem. Z niedomagań psychicznych można wyróżnić przede wszystkim wygląd i złe samopoczucie, prowadzące często nawet do depresji. To dlatego każdy stara się mieć piękne zęby i często dlatego stomatolog jest tak drogi. Po prostu każdy musi korzystać z jego usług, więc się cenią.

Jednak na koszty usług stomatologicznych wpływają także inne czynniki. Mogą to być przedmioty, oraz leki, które dentysta wykorzystuje do wykonania zabiegu u pacjenta (np. znieczulenie przy rwaniu zęba). Są ludzie, którzy nie chcą znieczulenia, ponieważ uważają, że mogą się nabawić kłopotów z dziąsłem po takim znieczuleniu. Są też tacy, którzy są po prostu uczuleni na znieczulenie. W takich wypadkach leczenie jest rozpatrywane indywidualnie.

Więcej informacji na temat leczenia dentystycznego możesz uzyskać na stronie DENTICA – stomatologia zachowawcza Wrocław