Kriolipoliza i depilacja laserem w gabinecie medycyny estetycznej

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z zabiegów upiększających po to, by zachować gładką skórę, polepszyć swoje samopoczucie czy wymodelować sylwetkę. Jednymi z najchętniej wybieranych przez Polaków zabiegów są: kriolipoliza i depilacja laserem. Dlaczego warto się im poddać? Na czym polegają?

Zabiegi medycyny estetycznej – dlaczego warto z nich skorzystać?

Poddanie się zabiegowi kosmetologicznemu czy medycyny estetycznej pozwala cieszyć się zdrową, gładką, wyraźnie odmłodzoną skórą twarzy i ciała i to bez użycia skalpela, dlatego tak wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług lekarzy bądź kosmetologów. Medycyna estetyczna w Katowicach to jedno z miejsc, w którym pracuje zespół specjalistów z doświadczeniem, którzy do każdego pacjenta podchodzą indywidualnie.

Zabiegi wykonywane przez wykwalifikowanych lekarzy i kosmetologów:

– są całkowicie bezpieczne, a ich efekty są zauważalne niemalże natychmiastowo,

– nie zagrażają w żadnym stopniu zdrowiu pacjenta,

– są bezbolesne,

– zapobiegają starzeniu się skóry, usuwając lub redukując jej niedoskonałości,

– korygują sylwetkę.

Kriolipoliza – zabieg wyszczuplający

Jednym z najpopularniejszych, bezinwazyjnych zabiegów wyszczuplających jest kriolipoliza Katowice mogą się poddać zabiegowi w klinice Beauty Medica. Technika ta została wymyślona na początku XXI wieku w Stanach Zjednoczonych, a polega na redukowaniu tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnego urządzenia, które zamraża komórki tłuszczowe. Wykorzystanie niskiej temperatury oscylującej średnio między 0 a +5 stopni Celsjusza, przyczynia się do schłodzenia wybranych partii ciała wraz z tkanką tłuszczową, która zanika. Najczęściej przy użyciu tej metody usuwa się tłuszcz z:

– twarzy,

– brzucha,

– ud,

– talii.

Chociaż zabieg nie naraża pacjenta na niebezpieczeństwo wynikające z zastosowania stosunkowo niskiej temperatury, nie może być przeprowadzony w określonych sytuacjach. Nie mogą się mu poddać dzieci, kobiety w ciąży, osoby chorujące na cukrzyce, mające rozrusznik serca oraz problemy z wątrobą.

Depilacja laserowa – najtrwalszy sposób usunięcia owłosienia

Depilacja laserowa to najchętniej wybierana metoda usuwania owłosienia, która polega na niszczeniu cebulki włosa za pomocą wiązki światła. Melanina znajdująca się w mieszkach wchłania energię, co skutkuje znacznym osłabieniem włosa, który nie jest w stanie ponownie wyrosnąć.

Dzięki precyzyjności lasera, który celuje jedynie w owłosienie, zabieg nie jest w żaden sposób szkodliwy dla pacjenta. Istnieją jednakże przeciwwskazania do jego wykonania, takie jak:

– ciąża,

– cukrzyca,

– stany zapalne skóry,

– choroba nowotworowa,

– łuszczyca,

– padaczka.

Wybierając gabinet kosmetologiczny warto zwrócić uwagę na urządzenie stosowane podczas zabiegu, które w skuteczny i bezpieczny sposób usunie niechciane owłosienie z wybranych partii ciała. Depilacja laserowa Katowice, w klinice Beauty Medica to gwarancja najlepszej jakości sprzętu, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się do 95% włosków po serii zabiegów.