Książeczka sanepidowska i co jeszcze? O pracy w satysfakcjonującym zawodzie szefa kuchni.

Czy jesteś ciekaw, jakie wymagania są potrzebne, aby zostać szefem kuchni? Tysiące przepysznych przepisów z milionami wyświetleń w YouTube mogą sprawić, że każdy zakocha się w tym satysfakcjonującym zawodzie, a jest do niego potrzebne dużo więcej aniżeli książeczka sanepidowska ostrołęka. Wymagania dotyczące zostania szefem kuchni zależą od typu szefa kuchni, którym chcesz być. Wymagania różnią się, ponieważ obowiązki nie są takie same.

Wymagania dotyczące zostania szefem kuchni

To nie tylko robienie mieszanki warzyw, przypraw i mięsa i podgrzewanie ich na patelni. Sztuka to dar boski, a gotowanie to sztuka. Aby opanować tę sztukę, będziesz potrzebować stopni naukowych, umiejętności marketingowych, doświadczenia zawodowego, a przede wszystkim absolutnej pasji do gotowania.

Aby zostać szefem kuchni, którego potrzebujesz:

1.Edukacja i licencja: Certyfikaty ze szkoły kulinarnej

2.Szkolenie i doświadczenie: Praktyka pod szefem kuchni

3.Wymagane umiejętności: Etykieta w kuchni i jadalni

4.Sprawność i wytrzymałość: sprawność fizyczna i psychiczna

5.Charakterystyka osobista: Miej poczucie sztuki kulinarnej

6.Pasja do gotowania: Musisz być pasjonatem gotowania

Tak, stopień naukowy nie jest niezbędnym wymogiem, aby zostać szefem kuchni. Ale jeśli chcesz zostać świetnym szefem kuchni, musisz pracować ze świetnymi szefami kuchni. Stopnie naukowe nie uczynią cię świetnym kucharzem. Będziesz potrzebować czystej ciężkiej pracy, praktyki, innowacji, finezji i sępiego oka do szczegółów podczas gotowania. Naucz się gotować – wypróbuj nowe przepisy, ucz się na błędach, bądź nieustraszony, a przede wszystkim baw się dobrze!

Co więcej, jeśli przeczytasz biografię światowej sławy szefów kuchni, zobaczysz, że część z nich prowadzi własne restauracje. Tak więc dyplom uniwersytecki nie jest koniecznością, jeśli chcesz prowadzić własną restaurację; raczej sprawność fizyczna jest niezbędnym kwalifikacją, aby zostać szefem kuchni, ponieważ większość czasu muszą spędzać na nogach.

Edukacja i licencja

Jakie wykształcenie jest potrzebne, aby zostać szefem kuchni? Nie potrzebujesz licencji, aby gotować w domu lub pracować jako szef kuchni w restauracji. Obowiązkiem szefa kuchni jest zarządzanie codziennymi pracami profesjonalnej kuchni. Może to obejmować między innymi sprawdzanie świeżości, jakości i ilości składników żywności, utrzymywanie czystości przyborów kuchennych i obszaru gotowania, używanie różnych noży i narzędzi kuchennych, wprowadzanie innowacji do nowych przepisów, określanie wielkości naczynia, sens smak i zapach, prezentacja potraw, szkolenie nowych kucharzy i innych pracowników kuchni.

Aby przygotować pyszne dania dla klientów, szef kuchni może również potrzebować umiejętności przywódczych, zarządzania czasem i zarządzania zespołem. Różne organizacje zapewniają najbardziej wszechstronną edukację kulinarną, aby spełnić Twoje marzenie. Jak wiesz, te dobrowolne certyfikaty to nie jedyne opcje. Aby doskonalić swoje umiejętności kuchenne i pochwalić się talentem kulinarnym, możesz uczęszczać do szkół technicznych, szkół sztuki kulinarnej, kolegiów społecznych i zapisać się na 2 do 4 lat studiów. Niektóre uczelnie oferują również kursy online.