Kto lepiej zarabia w upały? Producenci lodów czy wentylatorów?

W upalne dni każdy szuka sposobu, w jaki mógłby się orzeźwić i obniżyć odczuwalną temperaturę. Oczywiście sposobów jest wiele, począwszy od picia chłodnych napojów, poprzez odpoczynek na basenie czy jedzenie lodów. Ten ostatni przykład można zaliczyć do czołówki najczęściej wybieranych sposobów na orzeźwienie wraz z wentylatorami, które w czasie największych upałów są wręcz wykupowane ze sklepów. No właśnie, który z wymienionych produktów- lody czy wentylatory wiodą prym w czasie upałów?

Na początku lody

Lody są deserem sezonowym, który nieodmiennie kojarzy nam się z sezonem letnim i chociaż w części sklepów można go dostać przez cały rok, to jest najbardziej pożądany w czasie największych upałów. Jego podstawowym działaniem jest ochłodzenie organizmu od wewnątrz, a oprócz tego lody charakteryzują się walorami smakowymi, co jest ich dodatkowym atutem. Warto pamiętać, że działanie lodów jest krótkotrwałe, co doskonale sprawdza się, kiedy jesteśmy w ruchu, na przykład robiąc zakupy.

Wentylatory

Bardziej stały i jednostajny efekt ochłody dają wentylatory. Jest to sposób na ochłodę z wykorzystaniem elektronicznego sprzętu. Jego zaletą jest długotrwałe działanie oraz intensywność chłodzenia uzależniona od naszych preferencji.

Co wybrać?

Z danych wynika, że dużo większą popularnością cieszą się wentylatory. Urządzenia te charakteryzują się długotrwałym działaniem oraz różnym stopniem chłodzenia. Mówiąc o zarobkach producentów wentylatorów i lodów, które także mają właściwości chłodzące, na większy zarobek mogą liczyć producenci tych pierwszych. Co natomiast z lodami? Lody są deserem o właściwościach chłodzących, ze względu na swoje właściwości. Dlatego też największy popyt na ten właśnie deser rejestruje się w miesiącach letnich. Biorąc jednak pod uwagę ilość produktów spożywanych rocznie przez statycznego Polaka, która nie należy do najwyższych nie można spodziewać się spektakularnych zarobków płynących z tego źródła.

Sprzedaż wentylatorów w Polsce

Urządzenia służące do obniżenia temperatury powietrza w pomieszczeniu, w którym wykorzystamy wentylator są dostępne w wielu sklepach, od marketów poprzez sklepy z artykułami AGD. W tych drugich można liczyć na większy wybór oraz modele mocniejsze, jednak przeciętny wentylator doskonale sprawdzi się w domu czy średniej wielkości biurze. Koszt takiego urządzenia jest różny, uzależniony od samego modelu i mocy, jednak najprostsze warianty można kupić już za 50 złotych. Innym rodzajem urządzeń są profesjonalne klimatyzatory, których koszt jest znacznie wyższy, jednak różnią się one wyższą mocą oraz większą ilością dostępnych funkcji.

Sposoby na orzeźwienie

Różne są sposoby na orzeźwienie w upalne dni, a każda z opcji ma swoich zwolenników. Lody oprócz opcji, jaką jest chłodzenie, mają jeszcze walory smakowe, jednak to wentylatory chłodzą równomiernie i przez dłuższy czas. I choć producenci urządzeń chłodzących mogą spodziewać się większych zysków, to jednak każdy z nas ma swój sposób na ochłodę podczas upalnych dni.

W artykule zawarto materiały pochodzące ze strony http://www.braciakoral.pl/