Kurs norweskiego online, czyli zalety e-learningu

witam-jezykowe-serce

Już od dłuższego czasu trwa prawdziwy boom na naukę języków obcych, i to nie tylko wśród osób młodych. W momencie otworzenia granic do różnych krajów Europy Zachodniej, wielu młodych ludzi zaczęło emigrować, ze względów zawodowych. Ci, którzy nie znali biegle języka, którym posługują się mieszkańcy danego kraju do którego się wybrali, szybko przekonali się, iż utrudnia to znalezienie dobrej posady, a nawet podstawowe funkcjonowanie w społeczeństwie.

Obecnie również w naszym kraju coraz więcej firm i korporacji, jako jeden z wymogów dla potencjalnych pracowników, stawia na praktyczną znajomość przynajmniej jednego języka obcego. Nic więc dziwnego, że wiele osób, niezależnie od wieku, umiejętności czy zawodu, postanawia skorzystać z kursu językowego. Popyt na tego typu usługi sprawił, że wiele szkół stworzyło kursy online, czyli naukę przez Internet. Zobaczmy, jak wygląda na przykład kurs norweskiego online.

Norweski online – nauka bez wychodzenia z domu

Każdy z nas ma w swoim życiu na tyle obowiązków, że może nam zwyczajnie brakować czasu na kolejne zajęcia. Dlatego nauka norweskiego online to świetny pomysł dla osób zapracowanych, które miałyby trudność wygospodarować codziennie czas na dotarcie do szkoły językowej w konkretnych godzinach. To świetna forma nauki również dla kogoś, kto często podróżuje, przebywa za granicą lub jest niepełnosprawny i nie może wychodzić z domu. Kursy norweskiego on-line są także dedykowane osobom o różnym poziomie znajomości tego języka – zarówno dla tych, którzy chcą rozpocząć naukę od podstaw, jak i tym, którym zależy jedynie na wyszlifowaniu umiejętności w mowie czy gramatyce. Zazwyczaj na wstępie wykonuje się test, który pozwala ustalić, na jakim poziomie znajomości języka jesteśmy i w związku z tym jaki kurs norweskiego online będzie dla nas najodpowiedniejszy. Zajęcia online mają też to do siebie, iż możemy z nich korzystać nawet w nietypowych godzinach, na przykład o 8.00 rano lub nawet 23.00 w nocy. Bez względu na to, jak bardzo mamy napięty dzienny grafik, możemy o dowolnej porze wygospodarować chwilę i poświęcić ją na naukę języka. Poza tym specjalna platforma, na której odbywają się lekcje norweskiego pozwala na ich nagrywanie i późniejsze odtwarzanie, dzięki czemu kursanci mogą wielokrotnie do nich wracać i powtarzać w nieskończoną ilość razy. To świetna opcja nadrobienia zaległości, gdy z jakichś powodów nie będziemy mogli skorzystać z lekcji, to również możliwość utrwalenia materiału. Na samych zajęciach z norweskiego mamy stały kontakt z lektorem na żywo (tak zwany native speaker) – zarówno wzrokowy, jak i słuchowy – oraz z innymi kursantami. To sprawia, że lekcje są w pełni interaktywne, ciekawe i za każdym razem inne. Nauka norweskiego w sieci to nie tylko lekcje teoretyczne – to również ćwiczenia rozwijające umiejętności, do których studenci mają stały dostęp 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Dużą zaletą kursu norweskiego online są małe grupy uczniów. Osób jest około 6, a każda z nich może pozostać anonimowa. To sprawia, że kursanci czują się podczas zajęć swobodnie i, co za tym idzie, szybciej przyswajają wiedzę. Taką ofertę posiada na przykład Empik School (http://www.empikschoolonline.com/kurs-norweski), nie tylko jeśli chodzi o norweski online, ale też inne języki.

Inne zalety e-learningu

Na przykładzie nauki języka norweskiego online widzimy, że e-learning, czyli nauka za pomocą internetu, ma wiele zalet. Jakich? Otóż, jak już wspomnieliśmy, nie mamy żadnych ograniczeń czasowych – do nauki przystępujemy wtedy, kiedy my wygospodarujemy na to czas. Co za tym idzie, oszczędzamy czas i pieniądze, które trzeba by było poświęcić na dojazd do szkoły językowej i powrót z niej. E-learning stwarza też wyjątkowo komfortowe warunki nauki, szczególnie dla osób nieśmiałych. Kursy prowadzone on-line opierają się na wysokiej jakości materiałach dydaktycznych. Oprócz korzyści ściśle związanych z nauką, student nabiera też innych cennych cech, między innymi uczy się współpracować z grupą ludzi pochodzących, zarządzać własnym czasem i ustalać priorytety, dzięki czemu staje się bardziej odpowiedzialnym człowiekiem. Wszystko to czyni go bardziej atrakcyjnym pracownikiem na rynku pracy.

Zatem uczmy się języków i korzystajmy z możliwości, jakie niesie ze sobą internet, a na pewno przyda nam się to w życiu zawodowym i nie tylko!