Leasing Pracowniczy – dlaczego warto?

Leasing pracowników to usługa, pozwalająca na pozyskanie dodatkowej siły roboczej bez konieczności zatrudniania obsady na stałe. Wypożyczenie pracowników umożliwia utrzymanie wydajności na tym samym poziomie w okresie zwiększonej ilości zleceń. Jest to też świetne rozwiązanie na czas wzmożonych nieobecności pracowników, takich jak urlopy wypoczynkowe czy świąteczne.

Leasing pracowniczy – co to znaczy?

Wypożyczenie pracownika to rozwiązanie, pozwalające na powiększenie obsady bez konieczności zatrudniania na stałe dodatkowych osób. Leasing może zostać zawarty zarówno pomiędzy dwoma przedsiębiorstwami, jak i stanowić formę tymczasowego zatrudnienia za pośrednictwem agencji pracy. Ta forma współpracy wciąż stanowi swego rodzaju nowość w Polsce. Inaczej jest w krajach zachodnich, gdzie leasing pracowników jest standardem zwłaszcza w dużych korporacjach i firmach produkcyjnych.

 

Wypożyczenie obsady lub pojedynczego pracownika na czas określony jest dla pracodawcy-użytkownika o wiele korzystniejsze, niż zatrudnienie go na stałe. Oszczędność zaczyna się już na etapie rekrutacji i zawarcia współpracy, ponieważ agencja przeprowadza te działania bez angażowania w nie wynajmującego. Pracownicy zatrudniani są przez agencję, dlatego to ona odpowiada za sprawy kadrowo-płacowe, rozliczanie godzin i zgodność z przepisami prawa pracy.

Jak skorzystać z leasingu pracowników?

Wypożyczenie obsady to rozwiązanie szczególnie popularne wśród firm, posiadających kilka swoich oddziałów w różnych miastach lub państwach. Usługi tego typu świadczą również agencje pracy, specjalizujące się w pozyskiwaniu osób do pracy tymczasowej. Aby  skorzystać z oferty leasingowej, należy więc zgłosić do wybranej agencji zapotrzebowanie na konkretną ilość osób i przedstawić dodatkowe wymagania.

 

Agencja pracy zajmie się w imieniu przedsiębiorcy procesem rekrutacji. Gdy odpowiednia ilość kandydatów o wymaganych umiejętnościach zostanie pozyskana, między agencją a pracodawcą-użytkownikiem zawierana jest umowa o wypożyczenie pracowników. Określa się w niej między innymi:

       wymiar pracy (pełny etat, pół etatu itp.),

       długość trwania umowy,

       wynagrodzenie (stawka godzinowa lub akord), ●    zakres obowiązków pracownika.

Leasing pracowników – agencja AB OVO Solutions

Wynajęcie pracowników na czas określony jest prostym i wygodnym dla większości przedsiębiorców rozwiązaniem. Szybkość działania zależy jednak od tego, z czyich usług zdecyduje się skorzystać firma. Warto postawić przede wszystkim na profesjonalizm, doświadczenie i kompleksowe usługi.

 

Dlaczego warto skorzystać z oferty AB OVO Solutions? Rozwiązania przygotowane przez  naszą agencję są dostosowane do potrzeb i wymagań naszych klientów. Bierzemy   pełną odpowiedzialność za proces pozyskania, zatrudnienia i rozliczania pracowników. Zajmujemy się sprawami formalnymi, legalnością zatrudnienia i ewentualnymi kontrolami urzędów nadzorujących. Korzystając z naszych usług nie musisz martwić się zbędnymi formalnościami – wszystko załatwimy za Ciebie.