Madrzejszy sposób handlu

Jak każda forma handlu, inwestowanie w kontrakty CWD wiąże się z pewnym ryzykiem, zaletami i osobowościami, które uważają, że wiedza najlepiej i które próbują osiągnąć sukces, oferując wszelkiego rodzaju sztuczki. Ale chociaż jeden inwestor może twierdzić, że ma metodę, która działa dla niego – przynajmniej częściowo – może nie działać dla kogoś innego. Różnica w apetycie na ryzyko, kapitale inwestycyjnym, a nawet osobistym stylu, czyni preferencje handlowe bardzo osobistymi.

Dobre podejście do handlu ma na celu jasny cel, znajomość własnych ograniczeń i solidne zrozumienie, jak to wszystko działa. Innymi słowy: z inteligencją. Oto lista wskazówek, które obejmują te bazy, aby zwiększyć twoje umiejętności handlowe.

Wybierz wiarygodnego brokera

Obecnie jest prawie zbyt wielu brokerów CWD do wyboru. Niektóre są podstawowe, niektóre są efektowne, ale idealna jest niezawodność. Niektóre rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to: czy są one regulowane, ile lat działają, ile zbywalnych instrumentów oferują, jakie są dostępne narzędzia i funkcje handlowe, jaki rodzaj materiałów edukacyjnych jest dostępny i obsługa klienta. Wreszcie, czy istnieje mobilna wersja platformy transakcyjnej? Wiedza, że twój broker spełnia przynajmniej większość twoich potrzeb, może pomóc ci zacząć od początku i mieć pewność, ze znajdziesz pomoc, gdy jej potrzebujesz.

Upewnij się, że materiały edukacyjne są dostępne.

Powiemy to jeszcze raz: edukacja jest wszystkim. Od prostych dokumentów objaśniających podstawy handlu kontraktami CWD po bardziej zaawansowane materiały, które mogą pomóc Ci uzyskać wgląd w więcej transakcji. Niektórzy brokerzy oferują nawet sesje coachingowe na żywo, które mogą być świetne dla każdego poziomu inwestora. Jeśli dopiero zaczynasz, trener handlowy może przeprowadzić Cię przez procedurę otwarcia pierwszej transakcji i odpowiedzieć na wszelkie pojawiające się pytania. Jeśli jesteś doświadczonym inwestorem i po raz pierwszy współpracujesz z tym brokerem, możesz skorzystać z sesji, aby poznać unikalne tajniki jego platformy.

Dowiedz się, jak korzystać z narzędzi handlowych.

Większość platform handlowych jest wyposażona w różnorodne narzędzia, które mogą pomóc w podejmowaniu świadomych decyzji handlowych. Narzędzia te obejmują wykresy handlowe, wiadomości z rynku finansowego, codzienna analizę instrumentów, sygnały rynkowe pokazujące aktualne trendy, samouczki wideo oraz słownik warunków handlowych. Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak działa każde narzędzie i jak je połączyć, aby stworzyć własna strategie handlowa, wiec gdy zaczniesz działać, będziesz mógł otwierać i zamykać transakcje z pełną wiedza o tym, co robisz.

Zarządzać ryzykiem.

Zarządzanie ryzykiem jest jednym z najważniejszych aspektów handlu kontraktami CWD. Jak powiedzieliśmy wcześniej, ryzyko jest nieodłącznym elementem handlu, ale w większość platform można wbudować dwa krytyczne narzędzia, których można użyć, aby zminimalizować ryzyko i lepiej kontrolować swoje transakcje – nawet gdy nie ma Cię w pobliżu, aby nimi zarządzać. Zatrzymaj Stratę zamyka transakcje według ustalonego kursu, minimalizując straty, a Pobierz Zysk zamyka pozycje, gdy cena osiągnie ustalony poziom w celu zabezpieczenia zysków. Obie wymagają trochę przyzwyczajenia i może na nie mieć efekt slippage*, ale przydałoby się trochę czasu, aby je w pełni zrozumieć.

Nie wchodź za wszystko.

Inwestorzy często maja pokusę, aby iść z pełną prędkością, gdy tylko dowiedzą się, jak działa handel. Może to oznaczać zużycie całego kapitału w jednej transakcji, trzymanie się tylko jednego instrumentu lub niewłaściwe wykorzystanie dźwigni finansowej. Najważniejsze jest, abyś nie spieszył się, dopóki nie dowiesz się, co najbardziej Ci odpowiada. Możesz zacząć od małych transakcji, aż lepiej zrozumiesz, jak działa rynek, poznasz korzyści wynikające z dywersyfikacji swojego portfela i zrozumiesz ryzyko użycia dźwigni finansowej. Jak mówią ci, gdy jesteś młody: wszystko z umiarem.

Nie działaj w stresie.

Powinno to być powszechnie znane, ale w czasach stresu lub niepokoju najlepiej odłożyć aplikacje handlowe. Dotyczy to również głośnego otoczenia lub po prostu, gdy jesteś zajęty. Biorąc pod uwagę ryzyko związane z handlem, próby otwierania i zamykania transakcji w czasie, gdy nie możesz poświecić całej uwagi, to tylko proszenie o kłopoty.

Stwórz strategie handlowa.

Bez względu na to, jakim instrumentem handlujesz, czy jest to waluta obca, surowiec, indeksy itp. wielu inwestorów decyduje się na strategie handlowa, która pomoże im zdecydować, kiedy otwierać i zamykać transakcje. Większość strategii handlowych łączy aspekty zarówno analizy fundamentalnej, jak i analizy technicznej. Ponieważ myślenie o przyszłości jest kluczowe dla handlu online, odpowiednia strategia może pomóc w uzyskaniu cennego wglądu, aby lepiej zidentyfikować potencjalne szanse, które wkrótce nadejdą.

Badania, badania, badania.

Nie ma znaczenia, jak długo byleś w tym turnieju ani jak dobrze myślisz, że wiesz jak, „poruszać się w tym”, nigdy nie jest ważnym powodem do handlu. W rzeczywistości polowa działań związanych z obrotem kontraktami CWD sprowadza się do dobrych, staromodnych badań. Poświeć trochę czasu, aby dowiedzieć się o wybranym urządzeniu, w tym o czynnikach, które mogą wpłynąć na jego historie. Zdziwisz się, gdy dowiesz się w jaki sposób zmiany pogody i wojny handlowe mogą wpływać na rynki! Świetnym miejscem do zbierania informacji jest wiele dzisiejszych serwisów z wiadomościami – oczywiście poza mediami społecznościowymi – takich jak Kopalnia Pracy, serwisy z wiadomościami ogólnymi, takie jak TVN i źródła wiadomości finansowych z serwisów takich jak Financial Times i Vestle, broker internetowy który oferuje dostęp do kursów na żywo, wiadomości finansowe i więcej.

Poznaj siebie.

Szekspir powiedział to najlepiej, ale to dotyczy się również tego. Jeśli chodzi o podejmowanie ryzyka takiego jak ryzyko związane z handlem kontraktami CWD, bądź realny ze sobą. Zidentyfikuj swoje mocne strony, a także swoje granice, abyś mógł bez obaw otwierać i zamykać transakcje.

O Vestle.

Vestle jest regulowanym brokerem internetowym z wieloletnim doświadczeniem, oferującym ponad 800 zbywalnych instrumentów CWD, a także dostęp do zasobów edukacyjnych, handel 1 na 1 z trenerem na żywo oraz szereg narzędzi handlowych. Zarejestruj się już dziś i poćwicz handel z pozbawionym ryzyka kontem demo.

* Slippage – Poślizg może wystąpić w przypadku, gdy cena wskazana w zamówieniu nie jest dostępna na serwerach, na przykład ze względu na dużą zmienność i luki w cenach rynkowych. W takim przypadku zamówienie zostanie zrealizowane po pierwszej dostępnej cenie, niezależnie od kierunku poślizgu, na korzyść klienta lub nie, w symetryczny i przejrzysty sposób.

Vestle (znany dawniej jako IFOR EX) jest nazwa handlowa ICED Limited, licencjo wana i regulowana przez Cypryjski Urząd Securities and Exchange Commission (COSEC) numer licencji: 143/11. Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, zostały stworzone we współpracy z Vestle i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulacje wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CWD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 78.8% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CWD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CWD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulacje wyników z przeszłości zawarte w dokumencie nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. Pełne zrzeczenie się: https://WWW.vestle.PL/legal/analysis-disclaimer.HTML.