Majsterkowiczu dorób do pensji!

Jeśli posiadasz wyjątkowy fach w ręku możesz z łatwością dorobić do miesięcznej pensji szukając dodatkowych zleceń w sieci. Tak zwany złota rączka to obecnie bardzo pożądany wykonawca. W domach tysięcy mieszkańców każdego dnia pojawiają się usterki, które można z łatwością naprawić, wiedząc, w jaki sposób się do tego zabrać. Jednak zanim postanowisz znaleźć dodatkowe źródło dochodu powinieneś wiedzieć, jak się do tego zabrać.

Przygotuj swoje portfolio

audyt seoAby twoje ogłoszenie zyskało na autentyczności zadbaj o to, by mieć czym się zareklamować. Zrób zdjęcia przed i po naprawie czy przeróbce. Możesz dodatkowo przygotować krótki filmik ze swojej pracy.

Następnie zastanów się nad treścią ogłoszenia. Sformułuj je w taki sposób, aby zachęcić potencjalnych klientów do wybrania właśnie twoich usług.

Mając już opracowane podstawowe elementy do swoich działań marketingowych możesz przejść do kolejnego kroku, jakim jest określenie poziomu cen. Postaraj się być konkurencyjny na rynku, jednak nie zapomnij o tym, że twoja praca jest cenna. Pamiętaj, że wyceny powinny być każdorazowo dostosowywane do nakładu pracy jaką będziesz musiał wykonać aby zrealizować zamówienie.

Gdzie szukać zleceń?

Gdy już opracowałeś swoją ofertę możesz przystąpić do kolejnego kroku, jakim jest poszukiwanie zleceń. Na początku może ci się to wydawać trudne, jednak wraz z nabywanym doświadczeniem zauważysz, jak wielkie jest zapotrzebowanie na twoje usługi. Aby zyskać jak najwięcej zleceń działaj wielotorowo https://fixly.pl/rejestracja/wykonawca. Wykorzystaj w tym celu następujące kanały:

  1. poczta pantoflowa – zdecydowany numer jeden w poszukiwaniu zleceń. Poproś bliskich by zawsze polecali twoje usługi. Oferuj klientom atrakcyjne prowizje, za polecenie właśnie ciebie. Staraj się przy każdej możliwej okazji przypominać o swoich umiejętnościach.
  2. Facebook – zapisz się do grup lokalnych i tematycznych. Jeżeli masz możliwość realizacji zleceń poza miejscem swojego zamieszkania to nie bój się zapisać do grup również z innych miast. Tam staraj się cyklicznie wrzucać swoje ogłoszenie. Tylko pamiętaj, aby nie przesadzić. Tak zwany spam nie jest dobrze widziany i nie wpłynie na większą ilość zleceń.
  3. Strona internetowa – załóż własną stronę internetową, na której na bieżąco będziesz się chwalił efektami swojej pracy. Poproś dotychczasowych klientów o napisanie referencji, które następnie umieścisz na swojej witrynie. W kolejnym etapie zadbaj o dobre pozycjonowanie strony. Im wyżej w wyszukiwarkach będzie twoja strona tym większa szansa, że to właśnie ty dostaniesz zlecenie.
  4. Fixly – zarejestruj się na portalu zrzeszającym klientów z wykonawcami. Wyszukuj na bieżąco zlecenia, które jesteś w stanie zrealizować. Dodatkowo stwórz własne ogłoszenie. Pozwoli ci to w prosty sposób znacząco zwiększyć szansę znalezienia ciekawej pracy.