Mała modelka, czyli dobra zabawa dla dziecka i dodatkowy zarobek dla rodzica

dolcegabbana-dg-fall-winter-2013-full-print-ad-campaign-child-designer-childrenswear-kidswear-baby-newborn-fashion-photography-giampaolosgura-03

Zanim zainwestujesz swój czas na znalezienie agencji dla dziecka i szukanie castingów, najpierw upewnij się, że modelowanie jest czymś, co sprawia, że twój maluch jest naprawdę podekscytowany. Dzieciak nigdy nie powinien być zmuszony do tego, by wejść w ten biznes. Gdy masz pewność, że twoja mała córeczka jest naprawdę chętna do udziału w tym wszystkim, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Postaw na minimalizm

Podczas fotografowania swojego dzieciaka zauważ, że mniej znaczy więcej. Być może zdjęcie na którym twoja mała pozuje z tortem wygląda naprawdę uroczo, ale zazwyczaj nie jest to zdjęcie, które agencje chcą zobaczyć. Zamiast tego, jej buzia powinna być skierowany w stronę aparatu, bez kapelusza, okularów przeciwsłonecznych lub makijażu. Możesz robić to zdjęcie w domu aparatem cyfrowym, ale niezmiennie upewnij się, że zdjęcia pokazują najważniejsze cechy Twojego dziecka. Fotografie powinny być kolorowe, dziecko powinno być ubrane w ładną, stylową ale nie przesadzoną odzież (ciekawe propozycje odzieżowe znaleźliśmy na stronie http://tuss.pl/). Po zrobieniu kilku wysokiej jakości zdjęć, wyślij je pocztą do dwóch bądź trzech renomowanych agencji z własnym adresem, ostemplowaną kopertą i krótkim listem informującym o zainteresowaniu wzięciem udziału w zdjęciach próbnych.

Nie marnuj fortuny na zdjęcia!

Nie musisz wydawać setek i tysięcy dolarów na profesjonalne zdjęcia. Niektóre agencje mogą próbować cię przekonać, że jest to konieczne, ale nie jest to co jest zgodne z prawdą. Agencje, które twierdzą inaczej, prawdopodobnie prowadzą oszustwo. Bowiem dlaczego miałbyś wydawać fortunę robiąc zdjęcia, skoro dziecko jest naturalnie piękne. Większość z czołowych agencji preferuje naturalne zdjęcia wykonane w domu.

Nigdy nie płać pieniędzy z góry.

Jednym z największych oznak, że masz do czynienia z oszustami jest wymaganie uiszczenia opłat z góry. Większość renomowanych agencji nie zacznie brać pieniędzy, dopóki dziecko nie zostanie przyjęte do agencji i nie zostanie zaangażowane do pracy. Po podpisaniu umowy, agencje zazwyczaj biorą około 20 procent od ustalonej kwoty za każe zlecenie. Jeśli agencja próbuje przekonać by zapłacić wszelkie opłaty początkowe, zwłaszcza jeśli są kosztowne, należy od razu odrzucić ofertę i kontynuować poszukiwania reprezentacji gdzie indziej.

Przejdź do renomowanej i zarejestrowanej agencji.

Prowadzenie badań nad agencjami ma kluczowe znaczenie, aby Twoje dziecko było chronione. Wybierz agencję, która jest zarejestrowana i która ma imponujące portfolio, co może odzwierciedlić ich wiarygodność. Przedstawicielstwo powinno mieć pewien dowód na to że są profesjonalistami w tym co robią. Np. jeśli jest to agencja zajmująca się pokazami mody dziecięcej należy sprawdzić czy strona w witrynie internetowej lub przez ich social media reprezentuje kampanie, które były wykonane dla ich klientów. Ze względów bezpieczeństwa nigdy nie zostawiaj swojego dziecka samego razem z agentem lub fotografem. Bądź z nim przez cały czas, nawet jeśli agencja jest renomowana, aby zapewnić mu bezpieczeństwo fizyczne i emocjonalne.