Małe wskazówki – duże pieniądze. Podstawy księgowości dla firm.

Rachunkowość Twojej firmy jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą, nad którą lubisz spędzać czas, więc dlaczego nie zrobić kilku kroków, aby sobie ją ułatwić? Tych parę wskazówek dla małych firm może pomóc. To rzecz łatwa do przeoczenia. Jako właściciel firmy możesz pilnować tego, aby Twoja oferta była bardziej efektywna, podnosisz umiejętności zarządzania, morale firmy, oszczędzasz energię elektryczną i uzyskujesz najlepsze ceny na surowce, ale jest jeden temat nad którym być może aż tak wiele nie rozmyślasz…

office-614273_960_720

Twój dział księgowości!

Ten dział prawdopodobnie nie jest obszarem, który analizujesz. Jedna lub dwie osoby siedzą cały dzień przy biurku i tworzą firmowe biuro rachunkowe, papiery papier, liczą dużo, ale co z tego? Czy tak mają wyglądać usługi rachunkowe we Wrocławiu nowoczesnej firmy? A może ten Twój dział księgowości nie daje z siebie tyle ile powinien? Być może nie jesteś księgowym z zawodu, więc zawsze szukasz sposobu na sprawniejsze zarządzanie pieniędzmi? Jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Zdecyduj się na używanie oprogramowania do faktur i księgowości

Chociaż przedsiębiorcy mogą czuć się gotowi do działania jako swój własny szef również w zakresie księgowości, tak samo jak i sprzedaży i marketingu jednocześnie, warto obniżyć koszty, i w tej kwestii może pomóc wynajęcie księgowego, aby upewnić się, że popełnia się żadnych drogich błędów w finansach firmy. Może pomóc ci to, że znajdziesz kogoś z doświadczeniem i głębszym zrozumieniem. Taki człowiek, który pracuje nad księgowością Twojej firmy to prawdziwy skarb. Na początek możesz zatrudnić kogoś w niepełnym wymiarze godzin lub jako freelancer, dzięki czemu nie płacisz za te usługi w pełnym wymiarze godzin. Alternatywnie, niejedno lokalne biuro na pewno też oferuje pomoc w zarządzaniu wydatkami na zasadzie outsourcingu. Warto też pomyśleć o skorzystaniu z jednego z najlepszych programów księgowych, które pozwolą na samodzielne zajęcie się tematem – o tyle, o ile faktycznie czujesz się na siłach.

Trzymaj porządek w finansach

Większość właścicieli małych firm potrzebuje wsparcia finansowego i / lub pożyczek na kapitał startowy, sfinansowania kampanii marketingowych i innych początkowych tematów. Aby upewnić się, że kwoty pożyczki nie pojawiają się w należnościach, użyj oprogramowania oddzielającego dochód od pożyczonych środków. Nie trać z oczu tego, co jest twoje i co wymaga zwrotu. To bardzo ważna kwestia, o której niestety wielu przedsiębiorców zbyt często zapomina.

Nie pozwól klientom uciec od płatności

Dobrą rzeczą jest zobaczenie dużej kwoty w kolumnie należności, ale pieniądze tak naprawdę się nie liczą, dopóki nie znajdą się na koncie bankowym. Nie pozwól klientom unikać regularnych płatności. Koniecznie nalegaj na to, by otrzymać zapłatę za poprzednie zamówienia, zanim pozwolisz na zamówienie większej ilości materiałów lub skorzystania z większej ilości usług. Dział księgowości ma kluczowe znaczenie dla utrzymania Twojej firmy na rynku również pod tym względem. Pilnowanie faktur lub zaktualizowanie oprogramowania do fakturowania tutaj tak samo może mieć sens.