Malediwy i Mauritius – rajskie wyspy Oceanu Indyjskiego

Marzą Wam się beztroskie wakacje pod palmami kokosowymi i kąpiele w krystalicznie czystych i ciepłych oceanu? Według ekspertów najbardziej spektakularne miejsca na świecie aby spędzić idealny miesiąc miodowy i cudowne wakacje życia to wyspy Oceanu Indyjskiego – bajeczne Malediwy oraz zielona ‘perła oceanu’ i mekka golfa – Mauritius. Bez wątpienia te tropikalne wyspy zachwycą każdego, nawet najbardziej wymagającego podróżnika pod względem pogody, infrastruktury turystycznej a także atrakcji i wycieczek fakultatywnych.

Malediwy – idealny klimat i luksusowe hotele

Malediwy to 26 atoli, w skład których wchodzi łącznie około 1200 niesamowicie pięknych wysepek, położonych na czystych i lazurowych wodach Oceanu Indyjskiego, około 700 kilometrów od wybrzeży Indii. To jedno z tych miejsc, w których mozecie się zakochać bezgranicznie od pierwszego wejrzenia. Jako pierwsi już w V wieku dotarli tutaj mnisi buddyjscy. Tropikalne wysepki obmywane są przez ciepłe i krystaliczne czyste wody oceanu a aksamitny i biały piasek zaprasza do błogiego wypoczynku. Aby poznać klimat i magię tych urokliwych wysepek najlepsza będzie osobista wizyta aby przekonać się na własne oczy, że miejsce nie jest ani trochę przereklamowane w folderach ekskluzywnych biur podróży . Archipelag Malediwów należy do najbardziej romantycznych miejsc świata. Jednakże to też wspaniałe miejsce na wakacje z rodziną lub w gronie przyjaciół. Prawie wszystkie malediwskie plaże porośnięte są gęstą tropikalną roślinnością, otoczone śnieżnobiałymi plażami oraz błękitnymi lagunami i pierścieniami raf koralowych. Czy można wyobrazić sobie coś piękniejszego? Malediwy są niewiarygodną formacją geologiczną, która już niedługo może niestety zniknąć z powierzchni Ziemi, przez globalne ocieplenie. To nie przesada – wybierzcie się tam, zanim będzie za późno!

Mauritius – synonim raju według pisarza Marka Twain’a

Mauritius to niewielkie państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km na wschód od Madagaskaru. Wyspa jest częścią archipelagu Maskarenów.

O urodzie Mauritiusa pisał już sam Mark Twain, który stwierdził, że wyspa musiała powstać jeszcze przed rajem, bo to właśnie ona zapewne posłużyła Bogu jako model do jego stworzenia. Władze Mauritiusa doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też nieprzypadkowo przylatujących tutaj turystów na lotnisku wita napis “Witamy w raju”. Nie ma zatem piękniejszego miejsca na zorganizowanie wakacji z przyjaciółmi, rodzinnych wczasów, podróży poślubnej  lub ślubu. Podróże na rajski Mauritius od lat cieszą się niegasnącą popularnością wśród wymagających gości. Mauritius to przede wszystkim bogactwo przyrody. Te piękna, egzotyczna wyspa daje nam wiele możliwości obcowania z nieskażoną przyrodą. Na przykład w położonym w zachodniej części Mauritiusa Parku Narodowym Chamarel można zobaczyć jedną z największych atrakcji wyspy – ziemię o siedmiu kolorach; piaski pochodzenia wulkanicznego mienią się różnymi barwami – od czerwonej przez żółtą aż po fioletową i zieloną.

Jeśli poszukujesz pięknych wakacji na rajskich wyspach jak Malediwy, Seszele, Mauritius, czy Zanzibar – serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Prestiżowe biuro podróży CARTER® to specjalista w dziedzinie turystyki luksusowej i wyjazdów „szytych na miarę”. Wieloletnie doświadczenie i ekspercka wiedza to esencja działalności tej butikowej agencji podróży.

https://carter.eu/

Poszukujesz inspiracji na innych wyspach? https://carter.eu/blog/wakacje-na-seszelach/

tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246,  travel@carter.eu

Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos