Marzysz o otwarciu lokalnego butiku z odzieżą dla dzieci? To nie takie trudne!

kidswear

Na sprzedaż odzieży dziecięcej wpływają cykle konsumenckie, które mają wpływ na przemysł odzieżowy. Jak możesz uruchomić własny sklep i odnaleźć się w tym wszystkim?

Zacznij od podstaw

Stwórz odpowiednią strukturę biznesową. Masz do wyboru np. spółki jednoosobowe, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością itp. Gdy podejmiesz decyzję spotkaj się z  agentem w celu zapewnienia sobie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Następnie uzyskaj zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w swoim biurze urzędu miejskiego lub urzędu powiatowego.

Szukanie lokalizacji

Znajdź budynek, do którego łatwo dotrzeć z głównej drogi. Ważne jest również, aby był otoczony wystarczającą liczbą miejsc parkingowych dla klientów oraz miło było mieć sklep z dużym oknem wystawowym. Mądrym pomysłem jest znaleźć lokalizację w pobliżu takich miejsc jak np.:

  • przedszkola
  • restauracje przyjazne dzieciom
  • gabinety pediatrów.

Polecamy także uzyskanie pisemnej zgody na zagospodarowanie terenu przed podpisaniem umowy najmu, by móc potem stworzyć przyciągające wzrok ściany z kolorową grafiką dziecięcą.

Research konkurencji

Odwiedź miasta i miasteczka w całym regionie i spisz wszystkich sprzedawców, którzy sprzedają ubrania dla dzieci. Odwiedź również ekskluzywnych sprzedawców odzieży dziecięcej, zajrzyj także na stronę dzieciakowelove.pl Dzięki niej zidentyfikujesz popularne trendy, jeśli chodzi o współczesne ubrania dla dzieci, które być może nie są sprzedawane w lokalnych sklepach, a zatem stanowią potencjalnie opłacalną okazję dzięki której będziesz mieć szansę wybić się na rynku.

Wyposażenie ekspozycyjne i manekiny

Kup wieszaki i inny sprzęt do prezentacji odzieży. Dodaj do aranżacji kilka dziecięcych manekinów, na których możesz wyświetlać swoje modowe propozycje dla dzieci. Postaw najlepiej na manekiny z elastycznymi kończynami i zginanymi ciałami, aby wnieść wrażenie ruchu do sklepu i ułatwić sobie zmianę ekspozycji.

Hurt odzieży dziecięcej

sznurówkiJeśli sama nie szyjesz, bądź jeśli stwierdziłaś iż nie jest to opłacalne – zamawiaj markowe bluzki i spodnie, sukienki i garnitury od sprawdzonych hurtowników. Tak samo, jeśli chodzi o buty i sezonowe ubrania. Rozważ też zabawne dodatki, takie jak maskotki czy zabawki, mogą świetnie dopełnić asortyment.

Personel przyjazny dzieciom

Bardzo uważaj na to, kogo zatrudniasz. Gdy znajdziesz już odpowiednich ludzi – zamów dla personelu jednakowe uniformy w przyjemnych kolorach i nie zapomnij wyszkolić pracowników w zakresie obsługi klienta i technik sprzedaży.

Zorganizuj wielkie otwarcie dla dzieci.

Utwórz wielkie otwarcie, którego dzieci i rodzice nie będą chcieli przegapić. Oferuj zniżki na start i zapewnij upominki w dniu otwarcia. Przeprowadź konkurs dla dzieci i wykorzystaj formularze zgłoszeniowe do zbierania listy mailingowej. Zareklamuj wydarzenie na stronach dziecięcych gazet czy w internecie. Umieszczaj ulotki w gabinetach lekarskich, przedszkolach i restauracjach przyjaznych dzieciom. Nie zapominaj także o znaczeniu marketingu społecznościowego.