Maski antysmogowe – chroń swoje zdrowie

Smog jest prawdziwą uciążliwością naszych czasów, która najbardziej daje się we znaki mieszkańcom dużych miast. Połączenie spalin z samochodów z tymi, które wydobywają się z kominów domów mieszkalnych i zakładów przemysłowych tworzy niebezpieczną mieszankę szkodliwych gazów, która unosi się nad miastem. Warto szukać rozwiązań, które pozwolą ochronić nam się przed szkodliwym działaniem smogu na nasz organizm.

Wysokie stężenie smogu można obserwować okresowo. Najbardziej szkodliwe jest powietrze zimą, w sezonie grzewczym. Mieszkańcy miast ogrzewają swoje budynki nie zawsze zgodnie z przepisami, a co za tym idzie – do atmosfery dostaje się duża ilość szkodliwych substancji. Osoby, które są zainteresowane poziomem smogu w mieście, mogą korzystać z wielu stron z informacjami i wskaźnikami poziomu smogu, które informują między innymi o tym, kiedy można spokojnie wyjść z domu, a kiedy warto byłoby ograniczyć aktywność na świeżym powietrzu. Bo nie jest ono nawet w najmniejszym stopniu świeże.

Chroń się pod dobrą maską

Jednym z rozwiązań, które pomaga chronić się przed smogiem, jest unikanie wychodzenia z domu w tym czasie, gdy stężenie smogu jest dosyć wysokie. Niestety, to, co dobrze brzmi w teorii, w praktyce może okazać się trudne do wykonania. Trudno przecież z powodu smogu zrezygnować z nauki, chodzenia do pracy czy z innych aktywności, które są nam niezbędne do codziennego funkcjonowania. Ciekawą propozycją mogą być w tej sytuacji maski antysmogowe, które pozwalają ograniczyć przedostawanie się do naszego organizmu szkodliwych substancji. Maski antysmogowe są tak zaprojektowane, aby zatrzymywać wszystkie toksyczne i szkodliwe gazy oraz substancje znajdujące się we wdychanym powietrzu. Skutecznie działające filtry sprawiają, że powietrze, które dostaje się do naszych płuc jest oczyszczone, a co za tym idzie – nasz organizm nie jest zanieczyszczany.

Dlaczego trzeba chronić się przed smogiem?

Ochrona przed smogiem to przede wszystkim dbanie o nasze bezpieczeństwo i zdrowie. W smogu znajduje się całe mnóstwo toksycznych substancji, które nie są obojętne dla naszego organizmu. Przede wszystkim, mają one wpływ na powstawanie chorób układu oddechowego, między innymi astmy czy przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Smog wpływa również na większą częstotliwość chorób dróg oddechowych i infekcji. To, co wdychamy z powietrzem, kumuluje się też w naszym organizmie i może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie poszczególnych układów czy narządów. Substancje zawarte w smogu mogą być kancerogenne, przyczyniać się do powstawania groźnych dla zdrowia nowotworów. Ochrona przed smogiem jest więc tym bardziej istotna, im wyższy jest jego poziom w naszym miejscu zamieszkania. Co prawda, w wielu miastach prowadzone są kampanie na rzeczy czystszego powietrza, wymiany starych pieców na nowe i ekologiczne, ograniczenia poruszania się autami. Jednak tego rodzaju działania przynoszą póki co bardzo mizerne skutki, a jakość powietrza z roku na rok jest coraz gorsza. Zakup maski antysmogowej może więc być dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na poprawie jakości powietrza, które dostaje się do naszych płuc.