Masz futro? Zadbaj o nie jak należy!

kiopalnia cristoNajważniejszym problemem związanym z futrem jest to, że naturalne oleje w skórach wysychają. Kiedy to nastąpi, włosie staje się tak kruche lub delikatne, że będzie się rozrywać z niewiarygodną łatwością, czyniąc odzież bezużyteczną.

Jeśli dotykasz futra, a następnie pocierasz palce, powinieneś być w stanie odczuć bardzo niewielką oleistość. To normalne. Przyciąga to kurz, zanieczyszczenia i cząsteczki unoszące się w powietrzu – które zostają uwięzione we włosach futra. Następnie działają jak gąbka wyciągająca naturalne oleje Cząsteczki te mają również działanie ścierne na włosy futra, które z czasem mogą zmniejszać naturalny połysk, powodując, że futro wygląda na stare i zmęczone. Kiedy czyścisz futro, Twoim głównym celem jest usunięcie tych materiałów z włosów. Z tego powodu, gdy ekspert zaleca coroczne czyszczenie futra, robi to w twoim najlepszym interesie.

Jeśli nie stać Cię na profesjonalne czyszczenie futra , poniżej znajdziesz kilka prostych przepisów, które przetestowano na starych futrach, są sprawdzone i wydają się działać cuda! Ale uwaga – nie są zalecane do zastosowania na nowe, drogie futra. Są to na futra w stylu vintage, które trzymasz z powodów sentymentalnych.

Chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu?

Umieść futro na wieszaku w plastikowej torbie. Umieść 1 filiżankę zmielonej kawy na dnie torby i uszczelnij torbę na 2 dni. Po 2 dniach zdejmij płaszcz i pozwól mu się przewietrzyć, aby zapach kawy rozproszył się.

Czyszczenie

  • 1/2 szklanki alkoholu
  • 1/2 szklanki octu
  • nadtlenek wodoru
  • 1/4 szklanki gorącej wody

Wymieszaj w sprayu i rozpyl 8-10 cm od futra. Następnie weź szczoteczkę i delikatnie szczotkuj w kierunku sierści. Alkohol i ocet usuwają brud i zapach pleśni z futra. Nadtlenek wodoru zjada plamy. Roztwór można również zastosować na podszewkę. Pozwól mu wyschnąć – najlepiej przewietrzyć przez dzień lub dwa, a następnie przechowywać w chłodnym, suchym miejscu w poszewce na poduszkę. Zanim jednak włożysz tam futro – koniecznie upewnij się, że jest absolutnie suche, inaczej pojawi się pleśń.

Futro i woda

Zazwyczaj można nosić futro w śniegu lub lekkim deszczu. Włosy ochronne i naturalne oleje w futrze powinny powodować spływanie wody i nie penetrować skóry pod futrem. Ale jeśli woda przeniknie do skóry, ważne jest, aby jak najszybciej zanieść ją do wykwalifikowanego kuśnierza. Kuśnierz będzie wiedział, jaką procedurę wykonać, aby zapobiec zniekształceniu inwestycji przez kurczenie się i rozciąganie.

Przechowywanie futer

Oczywiście profesjonalna chłodnia to najlepszy sposób, aby Twoje futro wyglądało najlepiej. Czasami jednak nie jest to możliwe. Oto kilka rzeczy, które dotyczą przechowywania w domu. Nie przechowuj futra w plastikowej torbie dowolnego rodzaju w domu lub w magazynie. Futro musi oddychać. Plastik sprawi, że futro wypadnie, a skóra stanie się krucha. Przykryj swoje futro bawełnianą poszewką na poduszki. Pomoże to utrzymać futro w dobrej kondycji.
Zawieś futro z dala od źródeł ciepła, takich jak kaloryfery i otwory wentylacyjne. Wybierz najchłodniejsze pomieszczenie w domu, najlepiej z klimatyzacją, i przechowuj je w szafie.