Maszyny czyszczące do hoteli – co warto o nich wiedzieć?

maszyny-do-mycia-podlog (3)

Czysty i zadbany hotel jest najlepszym wabikiem na potencjalnych klientów, dlatego też warto jak najszybciej postawić na przemysłowe maszyny czyszczące. W dzisiejszych czasach nawet najlepszy personel sprzątający nie poradzi sobie bez pomocy odpowiednich detergentów i specjalnych maszyn czyszczących. W dużej mierze to właśnie dzięki tym urządzeniom można przyśpieszyć pracę i zaoszczędzić sporo siły na czyszczeniu trudnych zabrudzeń.

Dlaczego warto postawić na przemysłowe maszyny do czyszczenia podłóg?

Nowoczesne maszyny czyszczące zaprojektowane zostały w taki sposób, aby pracowały bardzo wydajnie przez wiele godzin bez generowania większego hałasu. Niestety głośno pracujące urządzenia mogą zakłócać wypoczynek gości, dlatego też w ich przypadku olbrzymią rolę odgrywa właśnie hałas, który generują.

Nie można zapominać również i o tym, że przemysłowe maszyny posiadają stosunkowo niewielkie rozmiary, dlatego też są one bardzo mobilne. Dzięki maszynom na kółkach, można błyskawicznie posprzątać nie tylko duże powierzchnie, ale również mniejsze pomieszczenia, w których nie ma za dużo wolnej przestrzeni.

maszyny czyszczące

Bogatą ofertę maszyn prezentuje Multimatic – https://multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/maszyny-czyszczace/

Jakie maszyny czyszczące powinien posiadać każdy hotel?

W każdym profesjonalnym hotelu nie może zabraknąć automatycznej maszyny do czyszczenia podłóg. Warto wspomnieć również i o tym, że automatyczne szczotki doskonale nadają się nie tylko do mycia podłóg, ale również do ich polerowania i nabłyszczania. Niektóre modele wykorzystywane są także do rozprowadzania specjalnego szamponu po dywanie lub wykładzinie.

Sprzęt tego typu znajdzie szerokie zastosowanie nie tylko w małych pokojach, ale również na dość dużych, hotelowych powierzchniach. Każdy szanujący się hotel powinien posiadać również profesjonalny odkurzacz. Mowa tutaj oczywiście o sprzęcie, który przeznaczony jest do pracy na sucho. Dobry odkurzacz hotelowy powinien posiadać przynajmniej 8 litrowy pojemnik. Warto zwrócić uwagę również na jakość zastosowanych filtrów oczyszczających.

Jakie maszyny do czyszczenia podłóg?

W hotelach doskonale sprawdzi się profesjonalna szorowarka do podłóg, która w odróżnieniu od automatycznych maszyn czyszczących nie posiada wbudowanego układu ssącego i specjalnego zbiornika brudnej wody. Wspomniane powyżej automatyczne maszyny czyszczące koniecznie muszą być wyposażone w sprawny system osuszania posadzki.

Najlepszym wyborem są zaawansowane maszyny do mycia podłóg, które zbierają brudną wodę do oddzielnego zbiornika. Wybierając szorowarki jednotarczowe i profesjonalne automaty czyszczące warto zadbać o to, aby wyposażone były one w porządne zespoły jezdne.

Wózki hotelowe

Opisując najpopularniejsze maszyny czyszczące do pomieszczeń hotelowych nie można zapominać również o specjalnych wózkach do sprzątania. Wózki hotelowe skonstruowane zostały w taki sposób, aby można dzięki nim na przykład w swobodny sposób dystrybuować czystą pościelą.

Pojedyncze noszenie bielizny pościelowej nie jest najlepszym wyborem, dlatego też inwestycja w profesjonalny wózek hotelowy jest dobrym pomysłem. Warto rozejrzeć się za modelami, które wyposażone są w dodatkowe pojemniki na brudną pościel i ręczniki hotelowe.