Materace w Dąbrowie Górniczej – jak dobrać odpowiednią twardość dla siebie?

Materace w Dąbrowie Górniczej – jak dobrać odpowiednią twardość dla siebie?

Twardość materaca jest tym czynnikiem, który jako jeden z pierwszych i najważniejszych bierzemy pod uwagę, gdy decydujemy się na jego zakup. Nie bez powodu. Od tego zależy nasz komfort i zdrowie. Pokażmy jak dobrać wedle zasad sztuki i dla własnego dobra odpowiednią twardość, na przykładzie wiodących materacy Hilding Anders.

Twardość materaca – jak wybierać

Ogólna sytuacja wygląda tak, że materace są produkowane w bardzo zróżnicowanych twardościach. Począwszy od bardzo miękkich materacy, aż do materacy naprawdę twardych. Zasadą pierwszą, którą powinniśmy się kierować przy doborze twardości wybranego modelu pozostają nasze preferencje względem zapewnienia sobie należytego komfortu. Niektórzy wolą twardsze podłoże snu, inni lepiej będą czuli się na materacach bardzo miękkich. Ale do tej zasady występują wyjątki, które należy uwzględnić.

Na przykład kłopoty z kręgosłupem, różnego rodzaju bóle mięśniowe, wady postawy lub przebywanie w stanie obłożnej choroby – właściwie wykluczają modele materacy bardzo miękkich. Tu potrzebne jest solidne wsparcie dla postawy, twardsze podłoże, które zapewni nie tylko komfort, ale także należyte ułożenie wszystkich partii ciała na materacu. Hilding Anders – firma wiodąca prym w świecie materacy i to w skali globalnej (jej materace są dostępne już także w Dąbrowie Górniczej) – posiada niezwykle bogatą ofertę, wśród której znajdą się materace każdej twardości. Jeżeli posiadamy specjalne zapotrzebowanie na materac twardszy, z pewnością znajdziemy pośród materacy Hilding zarówno modele piankowe i sprężynowe, które spełnią znakomicie funkcję solidnego podparcia dla całego ciała.

Twardość materaca dobieramy po prostu testując go, kładąc się na nim – to czynność obowiązkowa i zależy od naszego gustu. Jednakże schorzenia układu kostnego, mięśniowego, wiele chorób układu krążenia oraz inne deficyty zdrowotne, będą raczej skłaniać nas do opowiedzenia się za materacem twardym, takim, który “nie zapada się”, utrzymuje nasz kręgosłup we właściwej pozycji.

Twardość materaca – jak wybierać

Duży, twardy materac godny polecenia

Spójrzmy na przykład na duży, twardy materac 200×200 Hilding Pasodoble. Łóżko o tych rozmiarach to łoże prawdziwie królewskie, które daje odpowiednio wiele przestrzeni dla dwojga śpiących osób. Partnerzy sypiający na tym twardym materacu mają zapewniony komfort niezależnie od ruchów, jakie podczas snu wykona ta druga osoba – między innymi właśnie dzięki twardości, która nie przenosi drgań wytwarzanych przy zmianie pozycji przez jedną z osób na materacu.

Poza tym Hilding Anders zaproponował tu więcej “smaczków”. Zaczyna się od piętnastoletniej gwarancji na ten materac, potem mamy jeszcze wybór twardości, ponieważ materac jest obustronny, następnie należy wspomnieć o bardzo wyszukanym rozwiązaniu, jakim jest umieszczenie we wkładzie maty kokosowej. Dalej: otrzymujemy znakomite sprężynki kieszeniowe, z których każda została umieszczona w osobnej przestrzeni, w której autonomicznie pracuje. Poza tym użyto najlepszych, najbardziej zaawansowanych pianek termo- i wysokoelastycznych, ułożonych jedna na drugiej, w starannie zaprojektowanych warstwach. Znakomita wentylacja wkładu oraz zdobyty certyfikat AEH (zaświadczający o realnych właściwościach prozdrowotnych) dopełniają obraz tej wspaniałej konstrukcji.

Co jeszcze musimy wiedzieć o twardości materaca?

Przy doborze twardości materaca kierujmy się własnym mniemaniem, lecz zasięgnijmy porady lekarzy specjalistów, jeśli występują u nas schorzenia, które mogą wymagać specjalnie dostosowanej twardości. No i marka warta zaufania – Hilding Anders przewodzi nie tylko w Polsce, najpewniej w skali całego świata.