Mikser sterowany z iPada – zalety i wady

pexels-photo-801863

Postęp technologiczny sprawia, że nie zawsze nadążamy za nowinkami technicznymi. Rynek aktualnie jest tak rozwinięty, że za sprawą konkurencji mamy do wyboru ogromną ilość sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Nie inaczej jest z mikserami. Aktualnie mamy do dyspozycji analogowe lub te zdalne – sterowane za pomocą iPada. Nowy sprzęt zapewne posłuży nam przez dłuższy okres czasu – dlatego warto zatrzymać się i zastanowić nad wadami i zaletami możliwych dla nas opcji. Aktualnie na topie są miksery cyfrowe – sterowane z iPada. Przeanalizujmy wady i zalety takiego sprzętu aby sprawdzić, co jest powodem tej niezwykłej popularności.

Zalety miksera cyfrowego

Przy zakupie miksera sterowanego z iPada od razu narzuca nam się jego pierwsza zaleta. Dzięki możliwości praktycznie dowolnej konfiguracji interfejsu użytkownika pozwala to na ukrywanie elementów sterujących, a co za tym idzie – zwiększanie dostępności tych bardziej potrzebnych. Jeżeli nie wszystkie elementy są dla nas w danym momencie potrzebne – istnieje możliwość zmniejszenia wielkości i wagi miksera. Jest to zdecydowanie wygodniejsza opcja porównując do klasycznego, analogowego miksera. Taki plus od razu rzuca się w oczy.

Już na samym początku naszej zabawy z nowym mikserem od razu widać kolejną wielką zaletę miksera cyfrowego. Łatwość konfigurowania interfejsu sprawia, że poruszanie się po parametrach staje się niezwykle proste i intuicyjne – szczególnie dla młodszego pokolenia. Ponadto mamy możliwość dowolnej zmiany interfejsu, a co za tym idzie zgrupowania najważniejszych dla nas parametrów i elementów sterujących. To bardzo ważna zaleta, zdecydowanie poprawiająca jakość korzystania z takiego miksera jak i usprawniająca ogólną kontrolę nad mikserem.

Dzięki połączeniu miksera z iPadem poprzez sieć wifi od razu pojawia się kolejna ogromna zaleta. W analogowym mikserze, aby dokonać wszelkich zmian musimy znajdować się bezpośrednio przy mikserze. W cyfrowej wersji takie utrudnienie odchodzi w niepamięć. Dzięki iPadowi możemy znajdować się w dowolnym miejscu na sali lub w pomieszczeniu. Ważne tylko, aby nie przerwać połączenia z siecią wifi. Dzięki temu mamy możliwość sprawdzenia jakości odsłuchu w każdym miejscu naszego docelowego pomieszczenia tak, aby każdy obecny słuchacz mógł cieszyć się najwyższej jakości dźwiękiem. Od razu nasuwa się tutaj kolejny plus. Cyfrowy mikser pozwala nam na bieżąco zmieniać parametry, dzięki czemu jesteśmy w stanie w dowolnym czasie i miejscu dostosować parametry bez podchodzenia do miksera.

Równie ważną zaletą takiego sprzętu jest możliwość współpracy wielu osób. Dobry mikser pozwala na podłączenie wielu iPadów, a dzięki możliwości zapisu konfiguracji – każdy może dostosowywać mikser według własnych preferencji.

Wady miksera cyfrowego

Mimo zdecydowanej przewali zalet, mikser cyfrowy ma również swoje wady. Jego sterowanie za pomocą iPada może nie być najłatwiejsze dla osób ‘starszej daty’. Obsługa iPada wymaga podstawowej wiedzy w tym temacie – czego zdecydowanie nie brakuje ludziom młodym. Dla niektórych wadą może być sam fakt wymogu posiadania iPada. Jednak decydując się na tak wygodną opcję jaką jest cyfrowy mikser – zakup iPada wydaje się być przyjemną koniecznością.