Moda w biurze – jak nie przesadzić z ubiorem do pracy?

beautiful-blur-brunette-2602085Ubieranie się do pracy to spore wyzwanie, szczególnie w tych firmach, w których obowiązuje ściśle określony dress code. Także w tych miejscach, gdzie nie ma z góry narzuconych zasad, warto jednak dbać o to, by wyglądać elegancko i profesjonalnie. Nawet, jeśli na co dzień lubimy dresy lub minispódniczki, w pracy trzeba z nich zrezygnować na rzecz bardziej formalnych strojów.

Najwięcej zasad, jeśli chodzi o ubiór w pracy, trzeba przestrzegać w zawodach związanych z pracą biurową. W wielu firmach produkcyjnych czy usługowych obowiązuje bowiem strój roboczy, dzięki któremu nie trzeba przejmować się tym, w czym przychodzimy do pracy. W biurze jednak jest inaczej – warto tu łączyć wygodę, klasyczną elegancję, a także trendy modowe, pod warunkiem, że nie naruszają one dress code,u.

Moda nie zawsze się sprawdzi

Nie zawsze to, co modne, będzie dobrze sprawdzało się w pracy biurowej. Najczęściej bowiem obowiązuje ubiór stonowany w delikatnych, pastelowych kolorach, szarościach, czerniach i bielach. Tymczasem moda bywa szalona i od czasu do czasu pokazuje swoje jaskrawe oblicze. Nawet jednak, jeśli w danym sezonie modne są krwistoczerwone żakiety czy pstrokate spódnice, w miejscu pracy lepiej je sobie odpuścić i pozostawić na nieformalne okazje. Warto również pamiętać, że w pracy trzeba przestrzegać zasad elegancji. Jeśli bluzki, to z niewielkim dekoltem i bez odsłoniętych ramion. Spódnice powinny być odpowiedniej długości, zbyt krótki będą zdecydowanie kiepsko widziane. Panie w pracy powinny również pamiętać, by zawsze, bez względu na pogodę, mieć na sobie zakryte buty. Nawet, jeśli pogoda jest typowo letnia, nie można pozwolić sobie na sandałki, krótkie spodenki czy bluzki na ramiączkach.

Warto mieć dobrą bazę ubraniową

Aby dobrze ubierać się do pracy, nie trzeba mieć szafy pękającej w szwach od ubrań. O wiele ważniejsza od ilości jest ich jakość, dobre uszycie i ponadczasowe, klasyczne wzory. Wystarczy kilka bluzek, żakietów czy spódnic, aby móc tworzyć nieograniczone zestawy ubraniowe, które dobrze będą sprawdzały się w pracy. Pamiętajmy również, by ubrania były dobrej jakości, wykonane z solidnych materiałów. Choć są one droższe, zdecydowanie warto zainwestować w jakość. Dzięki temu nawet po wielu praniach ubrania będą prezentowały się jak nowe i nie trzeba będzie co sezon wymieniać całkowicie garderoby na nową. Na https://fanaberia.com/ można znaleźć szeroki wybór eleganckich, ponadczasowych wzorów ubrań, wśród których z pewnością każda pani znajdzie coś idealnego dla siebie. Jeśli lubimy elegancję i klasyczne kroje, nie podążajmy ślepo za modą i obowiązującymi aktualnie trendami. Warto pamiętać, że ubrania powinny być przede wszystkim wygodne i powinniśmy w nich po prostu dobrze się czuć. Najważniejsze, by być ubranym, a nie przebranym. O tej zasadzie dobrze jest pamiętać nie tylko w miejscu pracy, ale również przy wszystkich codziennych okazjach.