Kurs montażu klimatyzacji – jak wygląda?

W ostatnich latach klimatyzacja jest stosowana coraz powszechniej i to nie tylko w biurach czy sklepach, ale również w domach a nawet w mieszkaniach. A co za tym idzie? Zapotrzebowanie na pracownika jako montera klimatyzacji jest ogromne. Kandydat do pracy musi jednak wykazać się odpowiednimi kwalifikacjami, potwierdzonymi stosownym dokumentem ukończonych szkoleń i kursów. Jak wygląda kurs montażu klimatyzacji i gdzie warto go odbyć?

Dla kogo kurs montaż klimatyzacji?

Szkolenie z montażu klimatyzacji kierowane jest zarówno do osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją karierę zawodową w branży klimatyzacyjnej i chłodniczej lub myślą o podniesieniu własnych kwalifikacji. Ponadto jest dedykowane osobom, które zakładają własną działalność, w której planują zajmować się montażem, serwisem i likwidacją urządzeń chłodniczych oraz klimatyzacyjnych. Tak więc na kurs montażu klimatyzacji może zapisać się każdy zainteresowany zdobyciem kompleksowej wiedzy z zakresu instalacji i serwisu klimatyzatorów.

Jaki jest zakres tematyczny szkolenia?

Podczas szkolenia kursanci poznają przede wszystkim budowę i zasady działania poszczególnych typów klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych wraz  podstawami termodynamiki. Dowiedzą się jak prawidłowo dobierać czynnik chłodniczy a także jak przeprowadzać kontrole szczelności oraz jak uzupełniać czynnik. Nauczą się, jak zrobić przegląd klimatyzacji oraz poznają zasady montażu i całego serwisu.

Co daje kurs montażu klimatyzacji?

Szkolenie z montażu klimatyzacji jest odpowiedzią na stale rosnące wymagania rynku pracy. Pozwala uzyskać odpowiednie uprawnienia do montażu klimatyzacji oraz dokument to potwierdzający. Wiedza na kursie jest przekazywana zarówno w teorii jak i w praktyce, co gwarantuje wysoką skuteczność nauczania. Dzięki ukończeniu szkolenia, kandydat do pracy zwiększa swoją atrakcyjność w oczach potencjalnego pracodawcy a także jest odpowiednio przygotowany do tego, aby otworzyć własną działalność.

Gdzie warto zapisać się na szkolenie?

Decydując się na wzięcie udziału w kursie zawodowym, warto wybierać profesjonalne ośrodki, tj. Ośrodek Szkolenia Zawodowego Omega w Zabrzu. Tutaj kursy odbywają się z udziałem odpowiednio wykwalifikowanej i doświadczonej kadry,  stosującej skuteczne i przystępne formy nauczania, co jest potwierdzone wysoką zdawalnością egzaminów. O wysokiej jakości przeprowadzanych tutaj szkoleń z montażu klimatyzacji oraz pozostałych świadczą liczne rekomendacje partnerów oraz kursantów. Więcej informacji znajdziesz na stronie:

https://www.oszomega.pl/kurs-instalacja-klimatyzacji/