Laser i jego możliwości – co potrafi usuwać skutecznie?

Laserowe rozwiązania dla skóry wykorzystują moc technologii, aby zapewnić Ci przewagę nad starzeniem się. Chociaż lasery mogą być używane do różnych rzeczy, dwoma najczęstszymi powodami, dla których ludzie zaniepokojeni skutkami starzenia się ich używają, jest usuwanie włosów i usuwanie zmarszczek warszawa.

O depilacji laserowej

Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu lasera i źródeł światła do usuwania całego owłosienia (tzw. depilacja). Ksenonowe lampy błyskowe są wykorzystywane do tworzenia Intensywnego Światła Pulsacyjnego, które jest zdolne do pełnego wydobycia w przeciwieństwie do zabiegów takich jak golenie, które usuwają tylko włosy nad powierzchnią skóry (tzw. depilacja). Jeśli masz niechciane siwe włosy i chcesz je powstrzymać – depilacja laserowa jest najlepszym rozwiązaniem.

O laserach na zmarszczki

Laserowe usuwanie zmarszczek działa nieco inaczej niż jego partner do usuwania włosów. Zamiast wspomnianej procedury, zmarszczki są usuwane za pomocą rzeczywistych laserów o różnej mocy i precyzji. Chociaż laser CO2 jest uważany za najpotężniejszy i jest w stanie głębiej wnikać w skórę, w niewłaściwych rękach może powodować uszkodzenia. Dlatego wielu wybrednych pacjentów wybiera słabszy laser erbowy, który, choć bezpieczniejszy, zawsze będzie bardziej ograniczony niż dostarczany przez CO2. Jednak szybszy czas gojenia i spokój są tego warte dla wielu, a jeśli masz tylko jeden lub dwa obszary problemowe, jest to atrakcyjna opcja.

Rozwiązania skórne dla wszystkich zainteresowanych

Zrób pierwszy krok. Uzyskaj odpowiedzi na swoje pytania, spotykając się z jednym z doświadczonych pracowników medycznych którzy znają się na tych zagadnieniach, w celu osobistej konsultacji. Po prostu daj znać, że interesuje Cię skorzystanie z mocy lasera, a jeden z doświadczonych specjalistów z całą pewnością skontaktuje się z Tobą, aby umówić się na konsultację.

Co wziąć pod uwagę przed zabiegami laserowymi?

Przed skorzystaniem z tych procedur warto poznać swoje ciało. Niektórzy ludzie mają tylko kilka brzydkich pąków, których chcą się pozbyć, które mogą wyrastać z pieprzyka na twarzy. Inne osoby, zwłaszcza kobiety, mogą mieć ogólnie problemy z owłosieniem ramion lub twarzy, dlatego wymagane leczenie staje się bardziej rozległe. Im dalej te procedury są dogłębne i częste, tym większe możliwości wystąpienia tymczasowych i trwałych skutków ubocznych. Upewnij się, że wiesz, czego chcesz, zanim to zrobisz, i nie nadużywaj tego.

Należy również pamiętać, jakie są te tymczasowe i trwałe skutki uboczne. Po zabiegu takim jak depilacja laserowa zawsze należy oczekiwać pewnego stopnia powrotu do zdrowia. Usuwanie zmarszczek przebiega w ten sam sposób. Tymczasowe skutki, których należy się spodziewać, to ból lub dyskomfort, takie jak zaczerwienienie lub obrzęk. Efekty trwałe obejmują przebarwienia skóry i inne formy trwałego uszkodzenia naskórka.

Ryzyko jest częścią życia, ale nie powinno Cię powstrzymywać od szczęścia. Zanim podejmiesz decyzję, miej świadomość swoich możliwości, reperkusji i reputacji swojego lekarza prowadzącego.